13. maaş açıklamalarına Erhürman’ın yorumu: “Belki çok da şey etmemek lazım…”Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 18:11

13. maaş açıklamalarına Erhürman’ın yorumu: “Belki çok da şey etmemek lazım…”

13. maaş açıklamalarına Erhürman’ın yorumu: “Belki çok da şey etmemek lazım…”
Son Güncelleme :

09 Ocak 2023 - 12:42

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın 13’üncü maaşların Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği ile “zamanında ödendiğini” söylemesinin ardından bugün Maliye Bakanı Alişan Şan’dan farklı bir açıklama geldi.

Maliye Bakanı Şan, bütçe görüşmeleri sırıasında yaptığı açıklamada, 13’üncü maaşların ülkenin kendi kaynaklarıyla ödendiğini belirterek, “Herhalde Cumhurbaşkanı Tatar aramızda geçen sohbeti farklı anladı” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yapt.

Erhürman açıklamasında, “Belki çok da şey yapmamak lazım! Ülke ‘yönetiliyor’ nihayetinde” ifadelerini kullandı.

Erhürman’ın paylaşımı şu şekilde:

“Sn. Tatar, 13. maaşların Türkiye’nin desteğiyle ödendiğini söylemişti. Maliye Bakanı Sn. Alişan Şan, bugün Meclis’te, ‘kendi kaynaklarımızla ödedik’ dedi.

Sn. Şan’a göre, belki kendisi ‘yanlış telaffuz yapmış olabilir’ ya da belki Sn. Tatar Sn. Şan’ın söylemini daha farklı anlamış olabilir!

Bu tip türedi sözleri kullanmayı çok sevmem ama galiba buraya çok uygun: Belki çok da şey yapmamak lazım. Ülke ‘yönetiliyor’ nihayetinde!”

Kıbrıs Haber