22 yıldır kanalizasyonda yaşıyorlar!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Eylül 2022 - 12:34

22 yıldır kanalizasyonda yaşıyorlar!

Son Güncelleme :

21 Eylül 2022 - 20:19

22 yıldır kanalizasyonda yaşıyorlar!

22 yıldır kanalizasyonda yaşıyorlar! Dünyanın konuştuğu çiftin gerekçesi daha da şaşırtıcı

Geçtiğimiz günlerde bir fotoğrafçının görüntülediği Kolombiyalı Maria ve Miguel çifti, dünya gündemine oturdu. Bir kanalizasyon çukurunda tam 22 yıldır yaşayan çiftin ilginç bir hikayesi bulunuyor. Dünyanın konuştuğu Maria ve Miguel çiftinin kanalizasyon çukurunda yaşamasının nedeni uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak.

22 yıldır kanalizasyonda yaşıyorlar! Dünyanın konuştuğu çiftin gerekçesi daha da şaşırtıcı

Bir fotoğrafçının aldığı görüntüler sonrasında dünya basınında yankı bulan yaşlı çift, milyonlarca insanı hayrete düşürdü. Birbirlerini 22 yıl önce sokakta yaşarken tanıyan çift, evlenmeye ve madde bağımlılığından kurtulmaya karar verdi ancak bunun için gerekli koşulların sağlanması gerekiyordu. Hayatta kalmak için uyuşturucu kartellerinden kaçması gereken çift çareyi kurumuş bir fosseptik çukuruna girmekte buldu. Ve bu durum hayatlarında 22 yıldır devam eden bir dönüm noktası oldu.

“MODERN HAYATTAN KOPUK YAŞAMAK BİZİ BİRBİRİMİZE BAĞLADI”

Evsiz şekilde yaşayan ve madde bağımlısı olan Kolombiyalı Maria ve Miguel, 22 yıl önce tanıştı. Birbirlerine aşık olan çift, evlenmeye ve hayata tutunmaya karar verdi. Ancak hiç paraları olmayan çiftin kalacak yerleri de yoktu. Bundan daha önemlisi bağımlı oldukları kartelden kurtulmaları gerekiyordu. Şiddet ve uyuşturucu kartellerinin yoğun olarak yaşadığı bölgeden kurtulmaları için bir yol arayan çiftin, bir süre gözden kaybolmaları gerekiyordu.

Kaçmaları gerektiği bir sırada kurumuş bir kanalizasyon çukuruna sığınan çiftin burayı yuva yapma fikri oluştu. 22 yıldır kanalizasyon çukurunda yaşayan çift, “Modern hayattan kopuk yaşamak bizi birbirimize iyice bağladı. Bu sayede uyuşturucudan da kurtulduk. Hiç olmadığımız kadar mutluyuz” dedi.

“KANALİZASYONU YUVAYA ÇEVİRDİK”

Uyuşturucu bağımlılıkları sebebiyle bir meslek sahibi olamayan çift, madde bağımlılığından kurtuldukları için şükrettiklerini, birbirleri sayesinde basit ama birçok kişiden daha mutlu bir hayat sürdüklerini belirtiyor. Bayan Miguel: “Bu bizim mutluluk hikayemiz. Bir çukur da olsa burası bizim evimiz ve bence cennetten bir köşe. Köpeğimiz Blackie ile mutlu bir hayatımız var. Önemli olan yaşadığın yeri yuvaya çevirmek biz kanalizasyonu yuvaya çevirdik” dedi.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.