Notice: register_sidebar işlevi yanlış çağrıldı. "Kenar çubuğu 1" kenar çubuğu için id parametre dizisi belirtilmemiş. "sidebar-1" varsayılanına dönülüyor. id değerlerini kendiniz "sidebar-1" olarak düzenleyip, bu iletiyi gizleyebilir ve var olan kenar çubuğunun içeriğini koruyabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen WordPress hata ayıklama bölümüne bakın. (Bu ileti 4.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/u1302168/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Notice: register_sidebar işlevi yanlış çağrıldı. "Footer" kenar çubuğu için id parametre dizisi belirtilmemiş. "sidebar-2" varsayılanına dönülüyor. id değerlerini kendiniz "sidebar-2" olarak düzenleyip, bu iletiyi gizleyebilir ve var olan kenar çubuğunun içeriğini koruyabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen WordPress hata ayıklama bölümüne bakın. (Bu ileti 4.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/u1302168/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Girne’de kutlandı « Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Girne’de kutlandı « Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

15 Haziran 2024 - 01:54

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Girne’de kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Girne’de kutlandı
Son Güncelleme :

29 Ekim 2022 - 16:42

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yıldönümü nedeniyle Girne’de tören düzenlendi.

Girne’deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti.

Törene Girne Kaymakamı Sinan Güneş,KTBK adına ,Bakım Albay Ahmet Tümay, GKK adına Sahil Güvenlik Komutanı Deniz Albay Serdar Akan,Girne Belediye Başkani Nidai Güngördü,Girne Polis Müdürlüğü,SivilSavunma Teşkilat Başkanlığı Girne Bölge Müdürlüğü, siyasi parti,üniversite,muharip dernek,okul,kurum kuruluş temsilcileri katıldı.

Törende, protokol sırasına göre anıta çelenklerin konmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekildi.

Girne Atatürk Anıtı önündeki tören, Girne Amerikan Koleji Öğrencisi Tual Akdoğan’ın”Bugün”adlı şiiri okumasıyla sona erdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde,bugün 15.00da Girne’de Baldöken Otoparkindanbaşlayarak ,Atatürk Anıtı önünde tamamlanacak kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Kortejin ardından Atatürk Anıtı önünde bando konseri yer alacak.BRT

Kıbrıs Haber