3 UBP'li UBP adayına karşıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Kasım 2022 - 15:32

3 UBP’li UBP adayına karşı

Son Güncelleme :

12 Kasım 2022 - 20:28

3 UBP’li UBP adayına karşı

UBP’nin Lapta-Alcancak-Çamlınel Belediye Başkan adayına karşı üç UBP’li birlik oldu ve Fuat Namsoy bağımsız belediye başkan adaylığını resmen ilan etti.

“UBP yönetiminin tercihi infial yarattı.. Güçlerimizi birleştirdik”

Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi’nde üç UBP kökenli aday adayı yerine Bağımsız adayı tercih eden UBP yönetimi karşısında güçlü bir cephe buldu.

UBP’li adaylar Fuat Namsoy, Mustafa Aktuğ ve İbrahim Erbildim bir araya gelip UBP’nin desteklediği Fırat Ataser’e karşı Fuat Namsoy isminin arkasında birleşti.

Bu birleşme sonrasında Namsoy adaylığı konusunda basın toplantısı düzenledi

“Hepimiz için, ciddi bir mücadeleyi içeren sürecin, ilk toplantısına hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayan Namsoy, ilk olarak belediyelerin birlşemesi sonrasında bölgelerinin artık toplamda 314 km2 büyüklüğünde bir alana yayıldığı ve 20 yerleşim yerinden oluşan Lapta-Alsancak-Çamlıbel belediyesi olarak hayat bulacağını anımsattı.

“Bağımsız aday olarak huzurlarınızdayım”

6 dönem, Lapta Belediye Başkanlığını yaptığını anımsatan Namsoy, “Bugün geniş bir konsensüs, ve ciddi bir dayanışmanın sonrasında Lapta-Alsancak-Çamlıbel belediyesi bağımsız belediye başkan adayı olarak huzurlarınızdayım” dedi.

Namsoy sözlerine UBP’de bulunduğu görevleri sıralamakla başladı:
“Ulusal Birlik Partisi gençlik kollarından başlayıp, örgüt yönetimlerinde görev alan bir kişi olarak, 1990 yılında Ulusal Birlik Partisi Lapta Belediyesi Meclis üyeliğine seçildim. 1994 yılında Lapta belediye başkanlığına seçilip aralıksız 6 dönem (24yıl) Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm. Bu süre zarfında, Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Yönetimi, Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi üyeliği, Ulusal Birlik Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyeliği ve Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreterlik görevlerinde bulundum. “

“Ataser ismi infial yarattı”

UBP’nin bölgedeki başkan adayını Furat Ataser olarak açıklamasını herkesin hayretle karşıladığını ifade eden Namsoy sözlerine şöyle devam etti:  “Belediyelerin Birleştirilmesindeki mahkeme süreçleri, Ulusal Birlik Partisindeki aday adayı başvuru kabullerinin yapılmasına rağmen, belde adayının bir türlü açıklanmaması ve sürecin yılan hikayesine çevrilmesi çok manidardır.

Bir hafta önce, sürpriz bir şekilde, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı tarafından, Alsancak Belediye başkanı ve bağımsız aday Fırat Ataser’e destek beyan edilmesi, bizleri hayrete düşürmüş ve Ulusal Birlik Partililer içerisinde infial yaratmıştır. Burada, kimseyle polemiğe girmeden, parti kimliğimizi tartışma konusu yapmadan, bölgemiz için yürümeye devam edeceğiz.”

“Karar bizleri birlik olmaya itti”

Fuat Namsoy, UBP yönetiminin aldığı kararı eleştirdi, üç adayın birlikte hareket etme kararı aldığını duyurdu:

“Partimizin almış olduğu bu karar, Ulusal Birlik Partisi aday adayları olarak bizleri birlik olma yönünde tetiklemiştir. Mevcut Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ve yıllardan beridir Ulusal Birlik Partisinde yer almış ve birlikte kader birliği yaptığımız İbrahim Erbildim ile yollarımızın kesişmesine, halkımız ve bölgemiz adına birlikte hareket etme kararı almamıza neden olmuştur. Sayın Aktuğ ve Sayın Erbildim’in bölgemizin geleceği adına göstermiş oldukları bu fedakarlık takdire şayandır. Bu hareket, önemli olanın, kişisel hırslar ve koltuk sevdası olmadığı, bölgemizin geleceği adına alınan bir karar olduğunun göstergesidir. Kendilerine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim.”

Deneyim ve yönetsel tecrübe..

Fuat Namsoy, yapılan kamuoyu araştırması sonrasında Namsoy isminde birleşildiğine dikkat çekti:

“Yaptırdığımız kamuoyu araştırması çerçevesinde, halkımızın ve arkadaşlarımın da onayı ve güçlü desteği ile şu an Lapta-Alsancak-Çamlıbel belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayıyım. Deneyim ve yönetsel tecrübemle, proje ve hizmetlerimizin kalitesini yükselteceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Stratejik kalkınma planı hazırlanacak

“ Yeni Belediyemiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisindeki en geniş alana sahip bölge özelliğini korumakta ve bölgesel yapısı itibarı ile kalkınma potansiyeli taşımaktadır” diyen Namsoy, bölgenin genişleyip büyümesi daha profesyonel çalışmalar yapılmasını gerektirdiğine dikkat çekti. Bu nedenle, geçmişte Lapta bölgesi için hazırlamış olduğu stratejik kalkınma planının tüm bölge için yeniden hazırlanacağını kaydetti:

Turizm ile kalkınma

“Şimdiden, alanlarında uzman kişilerle çalışıyoruz. Klasik belediyecilik anlayışı ile artık bu işlerin yürümeyeceğini de biliyoruz. Sosyal ve çağdaş belediyecilik anlayışı ile, insan, çevre ve sokak hayvanları odaklı projelere oldukça önem veriyoruz. İleriki günlerde de üzerinde ciddiyetle çalışmakta olduğumuz projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.

İnanıyoruz ki bölgenin can simidi turizmdir. Bölgesel kalkınmayı sağlayabilmek için turizme sarılmalı ve gereken önemi vermeliyiz. Hedeflerimiz

1-) Planlı gelişen bir belde

2-) Turizm yolu ile kalkınma

3-) Herkes için Belediye

4-) Etkin ve verimli bir yönetimdir.

Bölgenin ihtiyaçlarını bilen, bölgenin kalkınması için vizyon ortaya koyabilecek ve geçmişteki icraatları ile kendini kanıtlayan biri olarak, arkadaşlarımın da etkin desteği ile yeniden adayım ve hep birlikte başaracağız.

Fuat Namsoy, “Geçmişten gelen yaşanmışlıklarımız, tecrübe ve bilgi birikimimizle; personelini kucaklayıcı, esnafı, iş adamı, turizmcisi ve halkı ile barışık bir yönetim anlayışını benimsiyoruz” dedi ve ekledi:

Birleşen beldelerimiz ile kalplerimizi de birleştirdik. Yolumuz bir, Beldemiz bir, Sevdamız bir. Hepinize şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Geniş bir konsensüs ve ciddi fedakarlıklarla çıktığımız bu yolda, siyasi kimliklerimizi sorgulamaksızın bölgemiz adına herkesi birlikte mücadele etmeye davet ediyorum. Hepinize saygılar sunarım.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.