7 Kasım’da imzalanan Ek Protokol TC Resmi Gazete’de yayımlandıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

1 Aralık 2022 - 19:32

7 Kasım’da imzalanan Ek Protokol TC Resmi Gazete’de yayımlandı

Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 22:42

7 Kasım’da imzalanan Ek Protokol TC Resmi Gazete’de yayımlandı

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile KKTC hükümeti arasında 14 Nisan’da imzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşmasında yer alan değişiklikleri içeren ve 7 Kasım’da imzalanan ek protokol Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesinde yayımlandı.

Ek protokole göre, hibe yardımlarının “Altyapı Yatırım ve Reel Sektör Projelerine” 448 milyon TL ödenek ödenmesi kararlaştırıldı.

Buna göre;“KKTC Karayolları Master Plan Uygulama Projesine” 260 milyon TL, e-Devlet Altyapı yatırımları Sektörü altında yeni açılacak “Belediyelerin Bütçe Açıklarına Katkı Projesine 110 milyon TL, Turizm Sektörü altında yeni açılacak “Başbakan Yardımcılığı, Turizm, kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’nın Altyapı ve Çevre Projelerine Katkı Projesine 18 milyon TL, “Altyapı Yatırım Tamamlama Projesine” 30 milyon TL, “Reel Sektör Tamamlama Projesine” 30 milyon TL eklenecek.

Ek protokolde kredi yardımlarına toplam 2.052.000.000 TL ödenek eklenmesine ve söz konusu ödeneğin 1 milyar 900 milyon TL’sinin Kamu Sektörü Cari Bütçe Açığına Katkı kalemine, 100 milyon TL’sinin Kamu Sektörü kalemine, 52 milyon TL’sinin ise Reform destekleme ödeneği kalemine eklenmesine karar verildi.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.