'8 bin liraya çalışan beşerler var' demişti! Rıdvan Dilmen o kelamlarına açıklık getirdiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

4 Aralık 2023 - 14:09

‘8 bin liraya çalışan beşerler var’ demişti! Rıdvan Dilmen o kelamlarına açıklık getirdi

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi’nde gayret eden A Ulusal Futbol Ekibi, Johan Cruyff Arena’da konuk olduğu Hollanda’ya 5-0 mağlup oldu …

‘8 bin liraya çalışan beşerler var’ demişti! Rıdvan Dilmen o kelamlarına açıklık getirdi
Son Güncelleme :

09 Eylül 2021 - 10:12

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi’nde gayret eden A Ulusal Futbol Ekibi, Johan Cruyff Arena’da konuk olduğu Hollanda’ya 5-0 mağlup oldu ve liderliğini rakibine kaybetti.

Hollanda-Türkiye maçının ardından TRT’de açıklamalarda bulunan spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen’in “asgari ücret” ile ilgili kullandığı tabirler, toplumsal medyada gündem oldu.

”8 BİN LİRAYA ÇALIŞAN BEŞERLER VAR”

Dilmen, Ben hiçbir parayı küçümsemem. Bugün minimum fiyatlı çalışan milyonlarca insan var. 8 bin liraya çalışan beşerler var.” sözlerini kullandı.

Tecrübeli futbol adamının bu kelamları, toplumsal medyada reaksiyon çekti. Pek çok kullanıcı, “Asgari fiyatı 8 bin lira olarak mı biliyor?” yorumunda bulundu.

TENKİTLERE YANIT VERDİ

Rıdvan Dilmen, gelen tenkitlerin akabinde toplumsal medya hesabı üzerinden bahse ilişkin açıklamada bulundu.

Tecrübeli futbol adamı, ferdî Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Benim dün akşam ulusal maç sonunda yaptığım yorumun saçma sapan yere çekildiğini şaşkınla okudum. Ülkemizde milyonlarca taban fiyatla çalışan vatandaşlarımız var (tabii ki bekar, evli, çocuklu farklı olmak üzere).” tabirlerini kullandı ve kelamlarına şöyle devam etti:

”Ne kadar aldıklarını bilecek kadar insanımıza hürmet gösterebilecek kadar ulusal bir kişiyim! 8 bin lira konusu alt yapılarda çalışan teknik adamlar için kullandığım cümleydi!! Ne dediğimi pek düzgün bildikleri halde manipüle edildiği için açıklama yapma ihtiyacı duydum!!

Şenol Güneş dahil hayatımda kimsenin kazandığı para benim gündemimde olmadı! Olmaz da! Allah herkese evvel sıhhat, sonra istediği kadar para versin, helalse! ki ! Şenol hocanın kazandığı anasının ak sütü üzere helal olsun.

Rabbim de inşaallah taban fiyatın 8 bin lira olduğu günleri görmek nasip etsin. Herkese sevgi, hürmetlerimle…”


Kıbrıs Haber