ABD'nin eski Başkanı Bill Clinton hastaneye kaldırıldıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Kasım 2022 - 14:03

ABD’nin eski Başkanı Bill Clinton hastaneye kaldırıldı

ABD’nin 42. lideri Bill Clinton, özel bir aktiflik için California’da bulunuyordu, burada kendisini yorgun hissettiği için denetim gayesiyle …

Son Güncelleme :

15 Ekim 2021 - 11:12

ABD’nin eski Başkanı Bill Clinton hastaneye kaldırıldı

ABD’nin 42. lideri Bill Clinton, özel bir aktiflik için California’da bulunuyordu, burada kendisini yorgun hissettiği için denetim gayesiyle gittiği Irvine Medical Center’da tedavi altına alındı. Eski liderin sıhhat durumuyla ilgili açıklama yapan hekimler, iki günlük tedavinin akabinde antibiyotiklerin olumlu sonuç verdiğini ve Clinton’ın birkaç gün içinde konutuna dönmesini umduklarını belirtti.

NTV’nin aktardığına nazaran; tabipler, Clinton’ın rahatsızlığının Kovid-19 ile bir ilgisinin olmadığını açıklarken, emsal enfeksiyonların; eski liderin yaş kümesindeki şahıslarda sıklıkla görüldüğüne dikkat çekiyor.

Damar yoluyla antibiyotik tedavisi süren Clinton’ın, cuma gününden itibaren ağız yoluyla antibiyotik almaya devam edeceği öğrenildi.

2004 VE 2010’DA OPERASYON GEÇİRMİŞTİ

Öte yandan Bill Clinton, 2004 yılında kalbindeki problemler nedeniyle By-Pass operasyonu için ameliyat masasını yatmıştı. 2010 yılında da yeniden kalbindeki rahatsızlık nedeniyle stent takılmıştı.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.