AK Parti Küme Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan Özgür Özel'e çok sert reaksiyon: Hadsiz, densiz!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

3 Mart 2024 - 00:49

AK Parti Küme Başkanvekili Akbaşoğlu’ndan Özgür Özel’e çok sert reaksiyon: Hadsiz, densiz!

Kanal 7 ekranlarında Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programının bu haftaki konuğu AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av …

AK Parti Küme Başkanvekili Akbaşoğlu’ndan Özgür Özel’e çok sert reaksiyon: Hadsiz, densiz!
Son Güncelleme :

02 Ocak 2022 - 14:40

Kanal 7 ekranlarında Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programının bu haftaki konuğu AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Mehmet Emin Akbaşoğlu…

Akbaşoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

ÖZGÜR ÖZEL’İN TARTIŞMALI AÇIKLAMALARINA TEPKİ 

Hakikaten çok talihsiz aynı zamanda hadsiz ve densiz bir açıklama. Bu açıklamalar, baştan aşağı yalan ve iftira ile dolu. Tüm cümleleri belirli bir amaç için söylendiği ve hepsinin de gerçek dışı olduğunu ispatlayabiliriz. Burada Sayın Özel, 4-6 yaş yavrularımızla ilgili Diyanet İşleri’nin yapmış olduğu bu faaliyetlerle ilgili bir değerlendirmede bulunuyor. Yapılan her şey kanun ve yasalar çerçevesinde yapmış olunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görev ve teşkilatları ile ilgili bir kanunu var. Akidelere, ahlaki ilkelere dair toplumun aydınlatılmasıyla ilgili bir görev üstlenmiştir. Kendi görev alanı içerisinde bir fonksiyon icra ediyor. Bu yavrularımızla ilgili anaokulunda yapılan eğitimler neyse bu eğitimler kendilerine veriliyor ayrıca Kur’an-ı Kerim eğitimi de veriliyor.

“KENDİ DİNLERİNDEN HABERSİZ!”

Orta Çağ Zihniyeti diyor fakat dünyadaki tüm eğitimlerde o yaş gruplarına din dersi veriliyor. Kendi dinlerinden habersiz olanların bu Orta Çağ değerlendirmesi oluyor. Özel gibi kendi tarihinden bihaber olanlar bu konuda büyük bir yanılgı içerisindeler. Orta Çağ Zihniyeti derken kendisi İslam’ı ve Müslümanları kastediyor. Batı’da ilim bilim ve kilise çatışmasını bizim geçmişimize uyarlamaya çalışıyor. Bilimle İslam arasından asla bir çatışma olmamıştır. Orta Çağ Karanlığı Avrupa’nın yaşadığı bir gerçekliktir. 

“ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDALAR”

İslam’ın Orta Çağı apaydınlıktır. Biz Türk milleti olarak Orta Çağı kapatmış ve yepyeni bir çağ açmış bir milletiz. Kendi tarihinden uzak siyasetçiler doğruyu ifade etmiyor. Milletimizin inançlarına yapılmış bir hakarettir! Sayın Özel ve Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm milletimizden özür dilemek zorundadır!

Bir taraftan Kılıçdaroğlu helalleşmekten bahsediyor. Fakat gerçek yüzünü CHP belli etti. Cehaletlerinin esiridirler. Kendilerine aydınlanmayı tavsiye ederim. 

“KILIÇDAROĞLU FETÖ’CÜLERDEN TAKİYEYİ İYİ ÖĞRENMİŞ”

CHP’nin içerisinde bazı görüşler var. Mesela başörtülü kamu çalışanı olmaz gibi. Özel’in söylemlerinde olduğu gibi ya da CHP’nin birçok yöneticisinde olduğu gibi kafalarının arkasında olanı dışa vurma gibi, milletin değerlerine saldırmak gibi durumları ortaya koyuyorlar. Kılıçdaroğlu, FETÖ’cülerle iç içe olduğu için takiyeyi iyi öğrenmiş. Erdoğan’ı devirme planını bu şekilde gerçekleştirebiliriz diye bu yöntemi kullanıyor. Fakat makyaj geçiyor. 

“KILIÇDAROĞLU NAMUS SÖZÜNÜ ÇİĞNEDİ”

Kılıçdaroğlu bazen namus sözü veriyor. Diyor ki “Hiçbir belediye işçisini kovmayacağız” fakat bu namus sözünü kaç kez çiğnedi. Bu benim namus sözümdür diyor ama namus sözünü çiğniyor. Bugün böyle diyor, herhalde toplum balık hafızalıdır diyor. Fakat millet görüyor. 

Yarım doktor candan, yarım hoca dinden cennetten eder. Sayın Özel’in fetvalarına göre hareket edilemez. Anadolu Müslümanlığı çok saf çok tertemiz bir müslümanlıktır. Hepimiz Kur’an Kurslarına gönderilmiştir. Kimimiz İmam Hatip’te kimimiz camimizde hocamızdan bu İslamı bilgileri çocuk yaşta alırız. Ağaç yaş iken eğilir. 

Anadolu’daki her insan Allah bir şeye haram demişse onu haram olarak kabul eder. Bunu inanç temelleri olarak kabul eder. Günahı işlemek başka bir şey, günaha günah değil demek başka bir şey. 

İBB’YE ÖZEL TEFTİŞ VE KAYYUM İDDİASI

Bu konuyla ilgili 5-6 ay öncesinden yargıya intikal etmiş konular var. Bizzat terör örgütleriyle içli dışlı olan kişilerin İBB’de çalıştığına dair iddianame hazırlandı ve geçen hafta kabul edildi. Yargıya intikal etmiş bir konuyla ilgili idarenin teftiş yapma zorunluluğu vardır. İBB yönetimi kendi içerisinde de bunu yapmak zorundadır. Adli sicil kaydı daha farklı bir boyutu. Adli sicili temiz geldikten sonra da insanlar terörle bağlantılı olabilirler. Davranışlarına bakmak gerekir. Herhangi bir suç işleme durumu varsa, ilgili işlemler yapılmalıdır. İBB’nin elaman alırken bu kişilerle ilgili gerçekten iltisak var mı gerçekten araştırması gerekir. 

 

 

KAYNAK: HABER7

Kıbrıs Haber