Akıncılar İlkokulu kapatıldıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Aralık 2023 - 15:16

Akıncılar İlkokulu kapatıldı

Akıncılar İlkokulu kapatıldı
Son Güncelleme :

20 Eylül 2023 - 11:26

Akıncılar Muhtarı Mustafa Eğmez, Bakanlar Kurulu kararı olmadan Akıncılar İlkokulu’nun kapatıldığını kaydetti; “Bakanlık bir okulu daha aileleri ikna ederek kapattı” dedi.

Akıncılar İlkokulu kapatıldı… İlkokulda eğitim gören 5 çocuk ise Lefkoşa’ya nakledildi. Akıncılar Muhtarı Mustafa Eğmez konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuştu.

“AİLELER EN BAŞINDA OKULUN KAPATILMASINA KARŞI ÇIKMIŞTI”

Eğmez, Bakanlar Kurulu’nun kararı olmadan bir okulun kapanamayacağını ilgili bakanlığa ilettiklerini söyleyerek, “Aileler en başında okulun kapatılmasına karşı çıkmıştı” şeklinde konuştu.

Okulda toplamda üç ailenin 5 çocuğu olduğunu ifade eden Muhtar Eğmez, ailelerin sabah okulun kapanmasına karşı çıktıklarını, akşam ise ‘Lefkoşa’daki okullara gitsinler’ ifadelerini kullandıklarını belirtti.

“BAKANLIK BİR OKULU DAHA AİLELERİ İKNA EDEREK KAPATTI”

Eğmez, “Yani bakanlık aileleri ‘çocuklar Lefkoşa’da okusun’ diyerek ikna etti ve okulu kapattı” dedi. Eğmez son olarak, okulun boş duracağını şu an için bir plan olmadığını dile getirdi.

MAVİŞ, AKINCILAR İLKOKULU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş, Akıncılar İlkokulu’na giden çocuklar ile ilgili konuşarak, “Akıncılar İlkokulu’na giden öğrenciler gittiklerinde okulu kapalı buldu” demişti.

Maviş ayrıca okulun kapalı olduğundan ne ailelerin ne de öğrencilerin haberinin olduğunu ifade etmişti.

Kaynak Kıbrıs Postası