‘Anıt Mezara ‘ asker el attı!.. KKTC 'nin kurucu CumhurbaşkanıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

3 Mart 2024 - 00:12

‘Anıt Mezara ‘ asker el attı!..

‘Anıt Mezara ‘ asker el attı!..
Son Güncelleme :

14 Eylül 2021 - 19:15

KKTC ‘nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Anıt Mezarındaki elektrik sorunu devam ediyor.

‘Anıt Mezara ‘ asker el attı!..

Önce borç nedeniyle kesilen ve yapılan girişimler sonrasında yarım saat sonra bağlanacak denilen elektrik, arızaya atıfta bulunularak daha sonrada da bağlanmadı. Kıb-Tek, elektrik bağlanması konusunda yapılan müracaat sonrasında, kabloya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Pazartesi günü sorunun giderilerek elektriğin bağlanacağına vurgu yapmıştı.

SORUN GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞAN KÜÇÜK LAMBA İLE ÇÖZÜLDÜ

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Anıt Mezarının elektrik sorunu halen giderilemezken, alınacağı açıklanan kablonun ise henüz Anıt Mezara götürülmediği gözlemlendi. Tüm anıtı aydınlatacak elektrik yerine, geceleyin sadece polis kulübesini aydınlatacak olan, güneş enerjisi ile çalışan bir lambanın, Anıt Mezara monte edildiği tespit edildi. Sorunu güneş enerjisi ile çalışan küçük bir lamba ile çözmeye çalışan yetkililere, birçok vatandaş tepki gösterirken, vefasızlık ile suçluyor.

ASKER ANIT MEZARA EL ATTI

Bu arada bugün bir asker ile belindeki tabancasından askeri subay olduğu tahmin edilen sivil giyimli bir şahsın, kırık vaziyette yerdeki lambaların ölçüsünü aldıkları, Anıt Mezarın etrafını gezerek resim çektikleri gözlemlendi. Lambaların askerin yardımı ile değiştirilerek yerlerine daha yükseklerinin konacağı öğrenildi.

Kıbrıs Haber