Arıklı’dan Denktaş’a: “Onlarla aynı kareye girme, Merhumun kemiklerini sızlatırsın”Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

1 Aralık 2022 - 13:32

Arıklı’dan Denktaş’a: “Onlarla aynı kareye girme, Merhumun kemiklerini sızlatırsın”

Son Güncelleme :

28 Eylül 2022 - 13:05

Arıklı’dan Denktaş’a: “Onlarla aynı kareye girme, Merhumun kemiklerini sızlatırsın”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’dan külliye karşıtı eylemlere ilişkin eleştirilerine sert çıkan Serdar Denktaş’a yanıt geldi.

Serdar Denktaş’ın ‘paylaşımını tam okumadan’  başlıklara bakarak yorum yaptığı kanaatini belirten Arıklı, “Senin Türkiye sevgini biliyorum Sevgili Denktaş. O babanın oğlundan Türkiye karşıtı da çıkmaz zaten” diye Denktaş’a cevap verdi.

“Annan Planı döneminden beri dışarıdan beslenen Sivil Toplum Örgütlerinin isimlerini eski bir Maliye Bakanı olarak sen benden daha iyi bilirsin” ifadelerini de kullanan Arıklı Denktaş’a, ‘onlarla aynı kareye girme, merhumun kemiklerini sızlatırsın’ çağrısı da yaptı.

Arıklı’nın kendi sayfasından yaptığı paylaşımı şöyle:

“Sevgili Denktaş da sanırım yazımı tam okumadan yorum yapanlar kervanına katılmış. “Külliyeyi ben de gereksiz buluyorum. Ben de mi kökü dışarıda olanım?” diye soruyor.

Esrağfurullah da ne olur, başlığa bakarak yorum yapanlardan olmayın. Ben iyi niyetle “Şimdi sırası mı?” diyenleri istisna tuttuğunu söylemiştim.

Senin Türkiye sevgini biliyorum Sevgili Denktaş. O babanın oğlundan Türkiye karşıtı da çıkmaz zaten.

Annan Planı döneminden beri dışarıdan beslenen Sivil Toplum Örgütlerinin isimlerini eski bir Maliye Bakanı olarak sen benden daha iyi bilirsin. Hatta 2016 yılında bu Dışarıdan Beslemelerin adını teker teker sen açıklamıştın. Öyleyse Denktaş soy ismini taşıyan biri olarak onlarla aynı kareye girme lütfen. Yoksa merhumun kemiklerini sızlatırsın…”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.