Atletizmde KKTC Atlamalar, Atmalar ve Sprint Şampiyonası başladıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 05:02

Atletizmde KKTC Atlamalar, Atmalar ve Sprint Şampiyonası başladı

Atletizmde KKTC Atlamalar, Atmalar ve Sprint Şampiyonası başladı
Son Güncelleme :

05 Ocak 2023 - 17:07

İlk gün yarışları tamamlandı

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen KKTC Atlamalar, Atmalar ve Sprint Şampiyonası başladı. U14, U16, U18, U20 ve büyükler kategorilerinde yapılan şampiyona Atatürk Stadı’nda yer alıyor. Büyükler kategorisi lig şeklinde iki ayak halinde düzenlenen şampiyonada, alt yaş grupları federasyon seçme yarışları olarak gerçekleştiriliyor. 6 Ocak Cuma günü yapılacak yarışlarla sona erecek şampiyonanın ilk gün yarışlarında elde edilen sonuçlar şu şekilde:

U14 Kızlar

60 metre

  1. Gülten Güç 9.58
  2. Birsen Koryiğit 9.69

100 metre

  1. Ela Boransel 16.63
  2. Mira Türk 17.35

U16 Kızlar

60 metre

  1. Laren Seren 8.44
  2. Taranom Molouk 9.14
  3. Berra Çokdal 9.44
  4. Irmak Yıltay 9.94
  5. Nepal Kansay 10.34

100 metre

  1. Taranom Molouk 15.30

400 metre

  1. Ada Kafa 1:05.80

Cirit atma

  1. Alisa Güçlü 17.84
  2. Ela Erdil 12.15

 

U18 Kızlar

60 metre

  1. Beren Çokdal 8.71

100 metre

  1. Aslıhan Kandil 13.15

400 metre

  1. Rüya Sezai 1:21.94

Üç adım atlama

  1. Ecem Nehir Çelik 10.27

U20 Kızlar

60 metre

  1. Azra Kızılbora 9.22

100 metre engelli

  1. Bossan Akmamedova 19.90

400 metre

  1. Yağmur Bozoğlan 1:01.91

Büyük Kadınlar

100 metre

  1. Sefanur Şahin (DAÜ) 13.94

400 metre

  1. Şafak Oy 1:34.36
  2. Narin Sevim 1:17.34

Disk atma

  1. Merve Çubuk (DAÜ) 16.10

Cirit atma

  1. Şafak Oy (DAÜ) 16.10

U14 Erkekler

60 metre

  1. Uğur Soyak 9.19
  2. Ali Yücel 9.31
  3. Erol Belge 9.43
  4. Osman Demirvural 9.63
  5. Baran Başaran 10.05
  6. Pars Belge 10.14

100 metre

  1. Uğur Soyak 15.06

Uzun atlama

  1. Kaan Öztürk 4.88

U16 Erkekler

60 metre

  1. Efe Kaptan 8.05
  2. Deren Derviş 8.45

100 metre

  1. Efe Eriç 12.79
  2. Çağatay Çiftçi 14.81

Yüksek atlama

  1. Çağatay Çiftçi 1.50

U18 Erkekler

60 metre

  1. Turgut Çelikoğlu 7.90
  2. Mehmetcan Seyitler 7.97

110 metre engelli

  1. Gürsu Gülerler 15.86
  2. Efe Meriç 19.23
  3. Zübeyr Durmaz 19.52

400 metre

  1. Halil Kim 1:05.80

U20 Erkekler

60 metre

  1. Taygun Derviş 7.22
  2. Seyran Atjanov 7.41

Büyük Erkekler

110 metre engelli

  1. Eray Yücedağ (DAÜ) 19.09

400 metre

  1. Demirhan Yüzüak (DAÜ) 55.05

Yüksek atlama

  1. Eray Yücedağ (DAÜ) 1.50

Uzun atlama

  1. Coşkun Cumaoğulları (DAÜ) 5.92
  2. Eray Yücedağ (DAÜ) 5.52

Gülle atma

  1. Kemal Bilgehan (DAÜ) 11.11

2. Tolga Sağır 9.87

 

 

 

FİKSTÜR - 11 Kasım 2022 Cuma

Tümünü Gör

20:00

Corendon AlanyasporvsAdana Demirspor

20:00

MKE AnkaragücüvsTrabzonspor

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

# TAKIMLAR O AV P
1 Galatasaray 20 28 48
2 Fenerbahçe 20 28 44
3 Medipol Başakşehir 20 12 40
4 Beşiktaş 19 16 38
5 Adana Demirspor 20 18 37
6 Trabzonspor 20 4 35
7 Yukatel Kayserispor 20 3 29
8 arabam.com Konyaspor 20 3 27
9 Corendon Alanyaspor 20 -4 25
10 VavaCars Fatih Karagümrük 19 1 22
11 Gaziantep FK 20 -1 22
12 MKE Ankaragücü 20 -7 22
13 Fraport TAV Antalyaspor 19 -7 21
14 Bitexen Giresunspor 20 -14 21
15 Atakaş Hatayspor 19 -17 20
16 Kasımpaşa 20 -17 19
17 Demir Grup Sivasspor 20 -9 18
18 İstanbulspor 20 -24 15
19 HangiKredi Ümraniyespor 20 -13 14
# TAKIMLAR O AV P
1 Eyüpspor 21 11 41
2 Yılport Samsunspor 20 17 38
3 Bodrumspor 21 13 38
4 Ankara Keçiörengücü 21 9 37
5 Pendikspor Futbol 21 14 34
6 Çaykur Rizespor 20 12 34
7 Beyçimento Bandırmaspor 20 5 34
8 Sakaryaspor 21 2 34
9 Dyorex Boluspor 21 2 34
10 Göztepe 21 1 30
11 Manisa FK 20 0 29
12 Adanaspor 21 -3 22
13 Altay 21 -7 19
14 Tuzlaspor 21 -9 19
15 Erzurumspor FK 20 -9 18
16 Altınordu 21 -16 17
17 Yeni Malatyaspor 21 -13 16
18 Gençlerbirliği 21 -16 13
19 Altaş Denizlispor 21 -19 13
# TAKIMLAR O AV P
1 Şanlıurfaspor 20 16 38
2 Esenler Erokspor 20 25 37
3 Amed Sportif Faaliyetler 20 17 37
4 Düzce Cam Düzcespor 20 16 36
5 Anagold 24Erzincanspor 20 10 36
6 Çorum FK 20 11 35
7 Kuzey Marmara Arnavutköy Bld. Gençlikspor 20 4 31
8 Hes İlaç Afyonspor 20 0 30
9 Somaspor 20 9 28
10 Ankaraspor 20 -3 28
11 Batman Petrolspor 20 -4 24
12 Isparta 32 Spor 20 -6 23
13 Eşin Group Nazilli Belediyespor 20 -4 22
14 Menemen FK 20 -6 22
15 Tarsus İdman Yurdu 20 -10 20
16 Bursaspor 19 -9 19
17 İnegölspor 19 -13 15
18 Sivas Belediyespor 20 -24 11
19 Bayburt Özel İdarespor 20 -29 9
# TAKIMLAR O AV P
1 Kocaelispor 22 22 48
2 Bucaspor 1928 22 24 45
3 1461 Trabzon FK 22 14 43
4 İskenderunspor A.Ş. 22 12 40
5 Bitexen Vanspor FK 22 12 40
6 TECO Karacabey Belediyespor 22 11 39
7 Ankara Demirspor 22 17 37
8 Zonguldak Kömürspor 22 -1 34
9 Serik Belediyespor 22 6 31
10 Weecoins Kırklarelispor 22 3 30
11 Etimesgut Belediyespor 22 -7 25
12 Kırşehir Futbol SK 22 -6 24
13 Sarıyer 22 -8 24
14 Adıyaman FK 22 -5 23
15 GMG Kastamonuspor 22 -9 23
16 Fethiyespor 22 -11 23
17 Uşakspor A.Ş. 22 -17 17
18 Baynet İnşaat Balıkesirspor 22 -17 14
19 Diyarbekirspor 22 -19 14
20 Pazarspor 22 -21 11
# TAKIMLAR O AV P
1 Napoli 6 14 15
2 Liverpool 6 11 15
3 Ajax 6 -5 6
4 Rangers FC 6 -20 0