Bağımsız Aday Hüseyin Eryaman, “BelediyeŞirket Yönetimi Değildir...”Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2022 - 05:58

Bağımsız Aday Hüseyin Eryaman, “BelediyeŞirket Yönetimi Değildir…”

Son Güncelleme :

16 Kasım 2022 - 4:42

Bağımsız Aday Hüseyin Eryaman, “BelediyeŞirket Yönetimi Değildir…”

İnşaat Yüksek Mühendisi LTB Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Eryaman gazeteci Güven Arıklı’nın sorularını yanıtladı…

Lefkoşa’nın kronikleşmiş sorunu alt yapı ve yol çalışmalarına önem veren ve bu doğrultuda proje çalışmalarının da hazır olduğunu dile getiren Eryaman, “bugün alt yapısı yolları iyi olsa ben LTB yönetimine aday olmazdım” diyerek önceliğinin alt yapı çalışmaları olduğunu vurguladı.

400 SOKAK ÜZERİNDE ÇALIŞMA YAPTIK

Lefkoşa çok daha iyisini hak ediyor diyerek LTB Başkanlığına Aday olduğunu aktaran Eryaman, “Saha tecrübesi ve deneyimi belediyecilik için çok önemlidir. Lefkoşa altyapıda dizlerinin üzerine çökmüş durumdadır. Biz yapacağımız sistemle bu yolların 20-25 yıl ömürlü olmasını sağlayacağız” dedi.  Lefkoşa’yı parlayan bir yıldız yapmak istiyorsak önce alt yapı ve yol sorunlarını çözmek zorundayız. Lefkoşa’nın farklı 400 sokağında hangi yıl hangi sokağa ne kadarlık bir asfalt yatırımı yapmışız bunun çalışmasını yaptık. Nerede yanlış yaptığımızın kıyaslamasını Türkiye ve Avrupa çalışmalarına baktık.  Belediyenin içinde yetmiş olarak alt yapı sorunlarının biraz da siyasi kaygılarla sonra bakarız şeklindeki yaklaşımlar olduğunu da bilmekteyiz” dedi.

“LEFKOŞA’YA GERÇEKLERİ ANLATALIM”

Eryaman, “Çalışanların hem hak ettiği düzende hem de hak ettiği şekilde hizmet bağlamında daha fazlasının verileceği şekilde belediyede bir ortam yaratmak zorundayız. Belediye bir şirket yönetimi değildir, bütçem yok asfalt dökemem, yatırım yapamam deme lüksüne sahip değiliz.  Lefkoşa’ya gerçekleri anlatalım, halkımıza gerçekleri söyleyelim takdir Lefkoşa halkınındır” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.