Bakanlar Kurulu kararları açıklandı:İskele’de oluşturulan fonda birikecek parayla altyapı çalışmaları yapılacakKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Eylül 2022 - 12:05

Bakanlar Kurulu kararları açıklandı:İskele’de oluşturulan fonda birikecek parayla altyapı çalışmaları yapılacak

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2022 - 4:44

Bakanlar Kurulu kararları açıklandı:İskele’de oluşturulan fonda birikecek parayla altyapı çalışmaları yapılacak

Bakanlar Kurulu Başbakan Ünal Üstel Başkanlığında İskele’de toplandı.
Yaklaşık iki saat süren toplantı sonrasında Başbakan Ünal Üstel açıklama yaptı.

Başbakan Üstel, aldıkları prensip kararı çerçevesinde 15 günde bir Bakanlar Kurulu toplantılarını ilçelerde yapmaya karar verdiklerini belirtti ve bu toplantılarda muhatarlar ve bölge insanları, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeyi hedeflediklerini kaydetti.

İskele hızlı bir gelişim ve yapılanma yaşandığını belirten Üstel,
İskele İmar Planının nasıl hayata geçirilebileceği konusunda çalışma yaptıklarını belirterek, bu çalışamların sonuna gelindiğini kaydetti.

Başbakan Ünal Üstel daha sonra Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı.
Üstel, toplantıda alınan kararlara da işaret ederek, “İskele bölgesinde ilk defa yapılaşmanın altyapısını karşılayacak bir fon oluşturduk. Fonda birikecek parayla altyapı çalışmaları süratli biçimde yapılacak” dedi.

Üstel, Kıbrıs Türk Vakıflar İdaresi’ne (Evkaf) bağlı olan işletmelerin kiralarında birtakım sıkıntılar yaşandığına işaret ederek, “Evkaf’a bağlı olan işletmelere yönelik bir af getirdik. İnsanlarımız biriken kiralarını taksitlendirebilecek” ifadelerini kullandı.

Başbakan Ünal Üstel ve kabine üyeleri Bakanlar Kurulu toplantısının ardından İskele ve Karpaz bölgesinde bulunan muhtarlarla toplantı yaptı , soruları yanıtladı.BRT

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.