‘BAMBU’ izleyici ile buluştu - BRTKKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Kasım 2022 - 13:46

‘BAMBU’ izleyici ile buluştu – BRTK

Son Güncelleme :

28 Eylül 2022 - 2:42

‘BAMBU’ izleyici ile buluştu – BRTK

 

 

 

 

Özel gereksinimli bireylerin hayatlarının konu alındığı ‘BAMBU’ adlı kısa film Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gösterime sunuldu.

Özel gereksinimli bireylerin hayatlarının konu alındığı ve bir babanın çektiği zorlukların anlatıldığı 18 dakikalık filmde farkındalığın artırılması amaçlanıyor.

Senaryosunu Atakan Bayraktaroğlu ve Nazım Bayraktaroğlu’nun yazdığı, yönetmenliğini Nazım Bayraktaroğlu’nun yaptığı film büyük ilgi gördü.

Film gösterimi öncesinde senaryo yazarı ve yönetmen Nazım Bayraktaroğlu film hakkında bilgi vererek, amaçlarının özel gereksinimli bireylere karşı duyarlılığı artırmak olduğunu söyledi.

Gazimağusa Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu Sorumlu Öğretmeni Emirali Evcimen de, son üç yıldır özel gereksinimli bireylerin bulunduğu okulların durumlarını araştırdıklarını ifade ederek, film ile bu konudaki duyarlılığın artabileceğini düşündüklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, özel gereksinimli bireylerin sıkıntılarının aşılmasına yönelik mücadelelerinin süreceğini vurgulayarak, Mecliste beklemekte olan özel eğitim yasasının hayat bulmasıyla özel gereksinimli bireylerin daha iyi bir noktaya geleceğine dikkat çekti.

Film ile bu konudaki farkındalığın artırılmasının hedeflendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, filme katkı koyanlara teşekkür etti.BRT

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.