CHP MYK toplantısı sona erdi: Kılıçdaroğlu MYK üyelerinin istifalarını kabul ettiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

2 Mart 2024 - 22:43

CHP MYK toplantısı sona erdi: Kılıçdaroğlu MYK üyelerinin istifalarını kabul etti

CHP MYK toplantısı sona erdi: Kılıçdaroğlu MYK üyelerinin istifalarını kabul etti
Son Güncelleme :

01 Haziran 2023 - 21:27

CHP’de, seçim sonrasında yapılan ilk Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sona erdi. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda, MYK üyeleri, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini rahatlatmak ve yeni yönetimini belirlemesi için istifalarını sundu. CHP’de yeni MYK’nın Cumartesi günü yapılacak Parti Meclisi toplantısından sonra açıklanması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu

KAYNAK,GETTY IMAGES

CHP MYK Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin arkasından ilk kez Genel Merkez’de toplandı. Seçim sonuçlarının ele alındığı toplantıda, sonuçlara ilişkin sunum yapıldı.

Toplantıda, cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen ardından, “istifa” seçeneğini gündeme getiren MYK üyelerinin, yeni yönetimini belirlemesine dönük elini rahatlatmak amacıyla bu istifalarını topluca sundu ve bu talep Kılıçdaroğlu tarafından kabul edildi.

CHP Parti Meclisi (PM) de Cumartesi günü toplanarak, hem seçim sonuçlarını değerlendirecek, hem de bundan sonraki sürece ilişkin yol haritasını belirleyecek.

CHP’nin yeni MYK’sının da PM toplantısından sonra ve büyük olasılıkla Pazar günü açıklanacağı dile getiriliyor.