CIA'nın operasyon elemanı Michael Rubin'den Başkan Erdoğan'a tehdit:Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

31 Ocak 2023 - 10:39

CIA’nın operasyon elemanı Michael Rubin’den Başkan Erdoğan’a tehdit:

CIA’nın operasyon elemanı Michael Rubin’den Başkan Erdoğan’a tehdit:
Son Güncelleme :

04 Ocak 2023 - 20:42

CIA ve Pentagon’un eski psikolojik harp elemanı 15 Temmuz darbe girişimini savunan ve FETÖ’ye açıktan destek veren,   Michael Rubin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı suikastçilere hedef göstertti.

ABD’li bazı yöneticiler ile yaptığı toplantıda, arkasındaki televizyonda, Rus Büyükelçine koruması tarafından yapılan suikast videosu gösterilirken, Türklerin ayaklanmaya niyeti yok. Bir suikastçinin mermisi ile gider diyerek Erdoğan’ı işaret ederek, açıkça suikastçilere hedef göstertti.

Michael Rubin, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan paylaşımlarda da bulunarak, “Bir gün Türkiye senden kurtulacak ve senin ismin lanetlenecek” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı yorumlarla tanınan siyasal analist, CIA  ve Pentagon’un eski psikolojik harp elemanı Michael Rubin, Twitter üzerinden bir süre önce de cemaat soruşturması sanıkları için planlanan “tek tip kıyafet” uygulamasına  ilişkin yorum yapmış,  “Tek tip kıyafeti Erdoğan, Davutoğlu ve Gül’ün giymesi gerekmez mi?” ifadelerini kullanmıştı.