Çocukların internet kullanımı yine gündemde… “Akıllı telefon vermeyin”Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

2 Şubat 2023 - 15:04

Çocukların internet kullanımı yine gündemde… “Akıllı telefon vermeyin”

Çocukların internet kullanımı yine gündemde… “Akıllı telefon vermeyin”
Son Güncelleme :

21 Ocak 2023 - 15:42

Ofsted Başkanı Amanda Spielman, çevrimiçi pornografiye ve yetişkinlere yönelik içeriğe erişimle ilgili bir tartışmada, küçük çocukların maruz kaldığı materyali sınırlamak için yapılabilecek çok şey olduğunu belirtti.

Spielman, BBC Radio 5 Live’a şunları söyledi: “Her şeyden önce, çok küçükken bir çocuğa akıllı telefon vermemeniz gerekir. Örneğin, ilkokul çağındaki çocukların veya ortaokulun başlarındaki bir çocuğun akıllı telefonu olduğunda çok şaşırıyorum. Bunu yönetmek gerçekten çok zor.”

Spielman’ın çocukların akıllı telefon kullanımındaki duruşu katı olsa da ergenlerin hayatlarını tamamen kontrol altına almanın mümkün olmadığını da kabul etti: “Çocukların tüm bu istenmeyen etkilerin üstesinden gelebilmelerini sağlamak; okulların, ebeveynlerin ve toplumun işi.”

Müdürler, Okul ve Üniversite Liderleri Birliği (ASCL) tarafından bugün yayınlanan bir makalede ise Ofsted teftişlerinin elden geçirilmesi gerektiğini söylüyor. Rapor, okulların genel notlarının kaldırılmasını tavsiye ediyor.

Kıbrıs Haber