‘Çok kötü bir hafta yaşayacağız’ dedi ve uyardı: Rekor kırılacakKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 12:08

‘Çok kötü bir hafta yaşayacağız’ dedi ve uyardı: Rekor kırılacak

‘Çok kötü bir hafta yaşayacağız’ dedi ve uyardı: Rekor kırılacak
Son Güncelleme :

16 Ocak 2023 - 13:01

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7 kenti “sarı” kodla uyardı. Yetkililer, su baskınları, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşları uyardı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise önümüzdeki günlere dikkat çekerken, ‘Çok kötü bir hafta yaşayacağız bu hafta. Çarşamba, perşembe, cuma günleri sıcaklık rekorları kırılabilir.’ dedi.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, ve Adıyaman çevreleri yağmurlu Malatya Sivas, Gümüşhane ve Bayburt KKY ve Kar yağışlı. Gece Kıyı Ege yağmurlu ve Lodos.” tahmininde bulundu.

SICAKLIKLAR ARTACAK: ÇOK KÖTÜ BİR HAFTA YAŞAYACAĞIZ

Sıcaklıkların çarşamba, perşembe ve cuma gününden itibaren artacağına dikkat çeken Prof. Dr. Şen, “Çok kötü bir hafta yaşayacağız bu hafta. Kış aylarında sıcaklıklar yüksek, yağışlar olmazsa bizim için kötüdür. Nereden baksanız Ekim ayından beri sıcaklıklar ortalamanın üzerinde seyrediyordu. Bu hafta ise ortalamaların iki kat üstünde seyredecek. Çarşamba, perşembe, cuma günleri sıcaklık rekorları kırılabilir. Örnek verecek olursak 2010 yılında İstanbul’da 18.8 derece.

Son dakika: Yeni hafta için hava durumu raporu... ‘Çok kötü bir hafta yaşayacağız’ dedi ve uyardı: Rekor kırılacak

Bu hafta büyük ihtimalle bunu geçeceğiz. Büyük ihtimalle 20 derece olur. Samsun’da 22 derece, Kocaeli’de 23 derece olabilir. Yağış yok, bu kadar sıcağa ne kar ne yağmur dayanır. Bugün Malatya civarlarında biraz kar var. Lodosun arkasından cumartesi yağmur gelebilir ama kar olmayacak. ” değerlendirmesinde bulundu.

Son dakika: Yeni hafta için hava durumu raporu... ‘Çok kötü bir hafta yaşayacağız’ dedi ve uyardı: Rekor kırılacak

MGM yayınladığı günlük tahmin raporu şöyle:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, İzmir, Aydın, Sivas, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri ile Malatya’nın güney kesimlerinde kuvvetli olması beklenen yağışların; genellikle yağmur ve Sağanak, Doğu Anadolu’nun batısı ile Sivas, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.