Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile telefonla görüştüKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Mart 2023 - 13:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile telefonla görüştü. İtalya Başbakanı Draghi’nin talebiyle gerçekleşen …

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile telefonla görüştü
Son Güncelleme :

09 Eylül 2021 - 12:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile telefonla görüştü.

İtalya Başbakanı Draghi’nin talebiyle gerçekleşen görüşmede, Türkiye- İtalya bağlantıları ve bölgesel mevzular ele alındı.

İKİLİ TİCARET İLGİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Draghi ile görüşmesinde, NATO müttefiki İtalya’dan Türkiye’nin alakalara atfettiği değere mütenasip karşılık görmeyi beklediklerini belirtti.

2021 yılının birinci 7 ayındaki ikili ticaret hacminin 13 milyar dolara yaklaşarak salgın öncesindeki düzeyini geçtiğini belirten Erdoğan, bu ivmeyi hızlandırdıkları takdirde 30 milyar dolarlık amacı kolay kolay yakalayabileceklerini lisana getirdi.

AFGANİSTAN PROBLEMİ

Erdoğan görüşmede, Afganistan’a insani yardım ulaştırılması için Taliban’la angajmanın sürdürülmesi gerektiğini, aksi halde göç baskısının daha da artacağını iletti.

ERDOĞAN’I ÖNDERLER TEPESİNE DAVET ETTİ

İtalya Başbakanı Draghi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, devir başkanlığını İtalya’nın yaptığı G-20’nin ekim ayında Roma’da gerçekleştirilecek Başkanlar Doruğu’na davet etti.

Kıbrıs Haber

Gönyeli Belediyesi