Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim 14 Mayıs'ta olacakKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

31 Ocak 2023 - 09:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim 14 Mayıs’ta olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim 14 Mayıs’ta olacak
Son Güncelleme :

22 Ocak 2023 - 20:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı tarihi resmen duyurdu. Bursa’da gençlik buluşmasına katılan Erdoğan, “14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde bize yol arkadaşlığı yapacak siz genç kardeşlerimiz için rabbime hamdediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da gençlerle buluştuğu “İlk Oyum AK Parti’ye, İlk Oyum Erdoğan’a” programına katıldı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Değerli Bursalılar sevgili gençler, ülkemizin ve milletimizin umudu siz genç kardeşlerimle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Bursa’da mitingimiz 120 bin kişiyi buldu. Bu bir şeyi gösteriyor. İnşallah mayıs bir başka olacak. Bu bahar bir başka bahar olacak. İnanıyorum ki siz gençlerimizle birlikte biz sandıkları bu defa çok farklı bir şekilde patlatacağız.

Bu Mayıs başka olacak, bu bahar başka olacak. Durmayacağız, çalışacağız, gayret edeceğiz, tüm genç kardeşlerimizi sandıklara taşıyacağız. Sandıklardan da o sesi çıkaracağız. Bursamızın tüm gençlerine selam gönderiyorum. Bazıları diyor ki, enerjiyi nerede buluyorsun? Enerji burada farklı bir yerde aramaya gerek yok. Daha çok çalışacağız ve daha çok mücadele edeceğiz. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde bize yol arkadaşlığı yapacak siz genç kardeşlerimiz için rabbime hamd ediyorum.

MUHALEFETE ADAY ELEŞTİRİSİ

Kendilerine gel deyince, sus deyince susacak, konuş deyince konuşacak bir aday arıyorlar ama bulamıyorlar. Dertleri, milletimizin namusu olarak gördüğü oylarla ülkeyi yönetecek, sizlerin geleceğini inşa edecek bir cumhurbaşkanı çıkarmak, milletvekili seçmek değil. Bunların tek dertleri, her biri diğerinden hazetmeyen, sayısını 6 mı 10 mu olduğunu bilemediğimiz masa ortaklarının çıkarlarına göre hareket edecek bir isim bulmak. Milletimiz ülkesini, özellikle yönetmek için cumhurbaşkanı seçme peşinde, bunlar ise masa ortaklarının yöneteceği aday bulma peşinde. Böylesine bir algoritmaya bedava oynanan oyunlarda bile rastlayamazsınız. Çükü bunların kafası henüz Türkiye Yüzyılı’na erişememiştir. Bunlar artık sürümden kalkmış olan, güncellemesi bile yapılamayan 1990’ların, 1970’lerin siyaset formatında kalkmış tiplerdir.”