Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Ulusal Eğitim ve Kültür Bakanı Amcaoğlu'nu kabul ettiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Mart 2024 - 11:19

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Ulusal Eğitim ve Kültür Bakanı Amcaoğlu’nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ulusal Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu kabul etti …

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Ulusal Eğitim ve Kültür Bakanı Amcaoğlu’nu kabul etti
Son Güncelleme :

29 Eylül 2021 - 10:19

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ulusal Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşmede, iki ülke ortasındaki mesleksel eğitimin güçlendirilmesine yönelik bahisler ele alındı.

İŞKUR ile iş birliği halinde, KKTC’deki mesleksel eğitim branşlarının geleceğin mesleklerine uyumlanacak biçimde güncellenmesi ve böylece KKTC’de mesleksel eğitimin güçlendirilmesi konuları da görüşülürken, KKTC’de patronların gereksinimleri ile mevcut işgücünün yeterliliğini ölçen bir saha araştırmasının TÜİK, İŞKUR ve KKTC İstatistik Kurumu iş birliğinde yapılması değerlendirildi.

Görüşmede, ayrıyeten, KKTC EBA üzerinde yazılım, müfredat ahengi üzere çalışmaların büyük oranda tamamlandığı da kaydedildi.