Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Lefkoşa Büyükelçiliği’nde resepsiyon verildi…Başçeri:Kıbrıs Türkü 29 Ekim’i kendi milli bayramı olarak,hissederek kutladıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

8 Aralık 2022 - 07:20

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Lefkoşa Büyükelçiliği’nde resepsiyon verildi…Başçeri:Kıbrıs Türkü 29 Ekim’i kendi milli bayramı olarak,hissederek kutladı

Son Güncelleme :

30 Ekim 2022 - 1:42

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Lefkoşa Büyükelçiliği’nde resepsiyon verildi…Başçeri:Kıbrıs Türkü 29 Ekim’i kendi milli bayramı olarak,hissederek kutladı

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nde resepsiyon verildi..

Resepsiyona Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel, Meclis Başkanı Zorlu Töre, askeri erkan ve bazı siyasiler de katıldı..

Resepsiyonda konuşan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, 1923 yılından bu yana, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte kalbi atan Kıbrıs Türkü’nün, 29 Ekim’i kendi milli bayramı olarak, hissederek kutladığını söyledi.

Başçeri, “Daha önceki görevlerimle birlikte 10 kere, bu gece onuncusu, tam 10 kere kıbrıs türkü ile birlikte türk milletinin bu yüzyılda en büyük başarısı olan cumhuriyeti birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadım. Benim için bir ayrıcalık.. bu cumhuriyet bayramı görev dönemimin son cumhuriyet bayramı, bir anlamda sizlerle de vedalaşmak amacıyla bir vesile. Hepinize bu anlamda aileme ve bana KKTC’de bulunduğumuz dönemde gösterdiğiniz yakınlıktan dolayı teşekkür ederim.”

Önümüzdeki yüzyılın Türk yüzyılı olacağına gönülden inandığını belirten Başçeri, “Bu yüzyılda anadolu ile birlikte KKTC’nin ele ele gönül gönüle aydınlık yarınalar yürüyeceğine eminim.. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’nin konuşmasının ardından Büyükelçiliğin 3’üncü katibi Hami Balcı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajını okudu..

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.