“Deprem Anı ve Çök-Kapan-Tutun Tatbikatı”, Sivil Savunma Teşkilatı ile TC AFAD koordinesinde yapıldıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2022 - 06:22

“Deprem Anı ve Çök-Kapan-Tutun Tatbikatı”, Sivil Savunma Teşkilatı ile TC AFAD koordinesinde yapıldı

Son Güncelleme :

13 Kasım 2022 - 11:42

“Deprem Anı ve Çök-Kapan-Tutun Tatbikatı”, Sivil Savunma Teşkilatı ile TC AFAD koordinesinde yapıldı

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, “Deprem Anı ve Çök-Kapan-Tutun Tatbikatı”na ilişkin açıklama yaparak, tatbikata KKTC olarak destek verildiğini, her yıl KKTC Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın ülke genelinde düzenli olarak afetlerle mücadele kapsamında tatbikatlar yaptığını ve bunun da hazırlıklı olmak adına çok önemli olduğunu belirtti.

Öztürkler, 12 Kasım Düzce depreminin 23. yıl dönümünde mevkidaşı Süleyman Soylu’nun daveti ile AFAD tarafından Türkiye genelinde başlatılan tatbikatlara pararlel olarak KKTC’de de hem afetlerde kaybedilen insanları anmak, hem de afetler karşısında ne yapılması gerektiğini hatırlayarak, toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla “Deprem Anı ve Çök-Kapan-Tutun” tatbikatına destek verdiklerini ifade etti.

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telekonferans yöntemi ile deprem tatbikatı anında görüşerek “Deprem Anı ve Çök-Kapan-Tutun” tatbikatını birlikte başlatan Bakan Öztürkler, tatbikata KKTC’nin de katılması için davette bulunan mevkidaşı Soylu’ya teşekkür etti.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.