Dikkat piyasada sahte Euro var !Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Kasım 2022 - 14:47

Dikkat piyasada sahte Euro var !

Son Güncelleme :

22 Kasım 2022 - 18:18

Dikkat piyasada sahte Euro var !

Polis, Bostancı’da faaliyet gösteren iki ayrı markete müşteri olarak giden iki şahsın,  tasarruflarında bulundurdukları sahte Euro ile alışveriş yaptığını duyurdu.

Polis, Bostancı’da faaliyet gösteren iki ayrı markete müşteri olarak giden iki şahsın,  tasarruflarında bulundurdukları sahte Euro ile alışveriş yaptığını duyurdu. Tutuklanan şahısların aracında da sahte para tespit edildiğini kaydeden Polis, söz konusu sahte paralardan daha önceden piyasaya sürülme ihtimali olduğunu belirterek uyarıda bulundu.

Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklama aşağıdadır:

“21.11.2022 tarihinde, Bostancı’da faaliyet gösteren iki ayrı markete müşteri olarak giden iki şahıs, tasarruflarında bulundurdukları MB666888880 seri numaralı 4 adet 50’lik ve 1 adet 20’lik sahte Euro banknotları yaptıkları alışverişlere karşılık söz konusu iş yerlerine vermek suretiyle tedavüle sürdükleri tespit edilmiştir.

Bahse konu şahıslar Yeşilırmak geçiş noktasından güneye giriş yapacakları sırada tespit edilerek tutuklamış ve kullanımlarında bulunan araçta yapılan aramada yine aynı seri numaralı (MB666888880) 14 adet 50’lik, 1 adet 10’luk ve bir adet 5’lik Sahte Euro banknot daha bulunarak emere olarak alınmıştır.

Söz konusu sahte paralardan daha önceden piyasaya sürülme ihtimali göz önünde bulundurulduğundan, ellerinde belirtilen seri numarası ile başlayan “50’lik, 20’lik, 10’luk ve 5’lik Euro” cinsi para bulunduran bankalar, döviz şirketleri, finans kuruluşları, marketler ve vatandaşlar ile para alım-satımı ve değişimi yapacak olan kişi ve kurumların çok dikkatli olmaları, ayrıca şüpheli gördükleri kişileri en yakın polis merkezine bildirmeleri önemle rica olunur.”

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.