Dilekkaya'lılar Yerel seçimde sandığa gitmeme kararı aldılarKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

6 Aralık 2022 - 17:50

Dilekkaya’lılar Yerel seçimde sandığa gitmeme kararı aldılar

Son Güncelleme :

29 Eylül 2022 - 11:58

Dilekkaya’lılar Yerel seçimde sandığa gitmeme kararı aldılar

yol sorunlarının çözülmemesi ve uzun bir süredir sorunlarının devam etöes, nedeniyle Dilekkaya köyü sakinleri yerel seçimlerde sandığa gitmeme kararı aldı.  Bilindiği gibi yol sorunu nedeniyle Dilekkaya’lılar  10 Eylül’de eylem yapmış ve sorunlarına çare bulunmasını istemişti.

Dilekkaya Muhtarı Ahmet Menteşoğulları TAK’a yaptığı açıklamada, köyden 300’ü aşkın kişinin imza attığı dilekçelerle sandığa gitmeme kararlarını devlet ve hükümet yetkilileriyle muhalefet partilerine ileteceklerini açıkladı.

850 nüfuslu Dilekkaya’da 300’ü aşkın köylünün imza attığını bildiren ve imza kampanyasının birkaç gün daha süreceğini ifade eden Menteşoğulları, ara emri alınması yüzünden 8 aydır duran yol yapımının 1.8 kilometrelik bölümünün de tamamlanması için hükümetten ve ilgili bakanlıktan çözüm beklediklerini vurguladı.

Muhtar Ahmet Menteşoğulları, toplanan imzaları Cumhurbaşkanı ve Başbakan dahil devlet ve hükümet yetkililerine ve muhalefete ileteceklerini bildirdi.

Dilekkayalıların imzaladığı metinde “8 aydır Dilekkaya-Gaziköy yolunun harap halde kalması ve çözüm üretilmemesi sonucu aşağıda isimleri olan Dilekkaya halkı olarak bizler seçimlerde sandığa gitmeme kararı aldık” ifadeleri yer alıyor.

Mesarya köylerinden Dilekkaya, Kırıkkale, Erdemli ve Yiğitler köylüleri, uzun zamandır yol sorunlarının devam ettiği gerekçesiyle 10 Eylül’de eylem yapmıştı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.