Doğu Akdeniz'de ABD'ye ait askeri uçak düştü: Sebebi araştırılıyorKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Aralık 2023 - 16:40

Doğu Akdeniz’de ABD’ye ait askeri uçak düştü: Sebebi araştırılıyor

Doğu Akdeniz’de ABD’ye ait askeri uçak düştü: Sebebi araştırılıyor
Son Güncelleme :

12 Kasım 2023 - 12:40

Doğu Akdeniz'de ABD'ye ait askeri uçak düştü: Sebebi araştırılıyor Açıklamada ailelerine saygı nedeniyle kazadan etkilenen askeri personel hakkında bilgi verilmeyeceği kaydedilirken kazanın soruşturulduğu fakat düşmanca bir eylemden kaynaklanmış gibi gözükmediği ifade edildi.

Uçağın Girit’ten kalktığı ve Rum kesiminin güneyinde bir noktada düştüğü de iddia ediliyor.

İsrail’in Gazze’ye yoğun saldırılarının başlamasının ardından ABD ordusu Akdeniz’e iki uçak gemisi dahil yoğun konuşlandırmalar yapmış, oluşturduğu hava köprüsüyle İsrail’e cephane taşırken bölgede tatbikatlara başlamıştı.

“EL KONULAN KONULAN RUS VARLIKLARI…”

ABD merkezli The Washington Times gazetesine konuşan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson, Rusya’nın el konulan milyarlarca dolarlık mal varlığının Ukrayna’ya yönelik yardımlar kapsamında kullanılmasını istediğini belirtti.

usya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşın ardından el konulan 300 milyar dolarlık mal varlığının ilerleyen süreçlerde Ukrayna’ya yardım olarak verileceğini bildiren Temsilciler Meclisi Başkanı Johnson, Rus varlıklarının Ukrayna’ya yardımlar kapsamında kullanılması fikrinin Cumhuriyetçiler arasında büyük bir coşkuyla karşılandığını vurgulayarak, “Diğer taraftaki meslektaşlarımız (Demokratlar) için de öyle olacağını düşünüyorum. Bu bizim için son derece sorumlu bir davranıştır.” ifadesini kullandı.