DP Genel Başkanı Ataoğlu “bölgelerdeki ivmenin memnuniyet verici olduğunu” kaydettiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Ocak 2023 - 18:41

DP Genel Başkanı Ataoğlu “bölgelerdeki ivmenin memnuniyet verici olduğunu” kaydetti

DP Genel Başkanı Ataoğlu “bölgelerdeki ivmenin memnuniyet verici olduğunu” kaydetti
Son Güncelleme :

30 Aralık 2022 - 22:42

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, “bölgelerde ivme yakaladıklarını bunun memnuniyet verici olduğunu ancak seçimde bazı yerlerde yalnız da kaldıklarını” dile getirdi.

DP’den yapılan açıklamada, Parti’nin yerel seçimler sonrası ilçelerde değerlendirme toplantılarını tamamladığı, Parti Genel Başkanı Ataoğlu’nun Girne Oscar Otel’deki toplantıda yaptığı konuşmada “bölgelerde yakalanan ivmeden duyduğu memnuniyeti” dile getirdiği belirtildi.

Ataoğlu, 18 belediyede belediye meclis üyesi adayı gösterdiklerini, 15 adayın belediye meclisi üyesi olmayı başardığına işaret etti.

Fikri Ataoğlu, “220 adayımız da bizim nazarımızda kazanmıştır. Belediye Başkan Adayımız olsaydı olay çok farklı olurdu. İttifak olarak çıktığımız bu yolda birçok yerde yalnız da kaldık. İlçe Başkanlarımız ve seçim komitelerimiz ellerinden geldiğince çalıştı” dedi.

“Belediye Başkan Adaylarımızla yola çıkabilirdik” ifadelerini kullanan Ataoğlu, ittifak kararının geleceğe yönelik bir adım olduğunu ve samimiyet içerisinde bir karar olduğunu kaydetti.

Üyelerden bölgelerde gözlemlenen eksikliklerin rapor olarak sunulmasını talep eden Ataoğlu, “Sizler sahada, sokaktaydınız, partimizin, partililerimizin, üyelerimizin, hangimizin ne eksiği, ne önerisi var ise rapor halinde ilçelerinize verin. Verin ki onlar bize ışık tutsun, o bölgelerdeki eksikliklerimizin ne olduğunu bilerek yola çıkalım” dedi.

DP Genel Sekreteri ve Milletvekili Serhat Akpınar ise “Ortaya koymuş olduğumuz mutlak bir başarı vardır” dedi ve ittifak sürecinin kolay bir süreç olmadığını, ittifak noktasında gelen yansımaları da ilerleyen günlerde paylaşacaklarını aktardı.

Akpınar, 7 Ocak’ta yapılacak olan Parti meclisi toplantısı sonrasında, stratejik gelişim plan ve programını ortaya koyacaklarını da belirtti.

DP Lefkoşa Milletvekili Hasan Tosunoğlu, eksiklikler noktasında DP’lilerin çalışmalarına hız kesmeden devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Tosunoğlu, “Vatandaş her zaman en iyi hakemdir. Takdir ve tevazu gösterdiği sonuçlarda hepimize bir ders niteliğindedir. Biz seçimin en az kaybedeniyiz. Vücudu olmayan ancak ruhu olan bir yarışta ruh 7.02 aldı” dedi.

İttifak kararına da değinen Tosunoğlu, “İttifak bazı yerde samimi bazı yerde değildi. İttifak adaylarını birçok yerde zafere, belediye başkanlığına taşıyan parti ve bireyler olduk” dedi.

Kıbrıs Haber