Düzce 4.1 büyüklüğünde deprem ile sallandıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 17:27

Düzce 4.1 büyüklüğünde deprem ile sallandı

Düzce 4.1 büyüklüğünde deprem ile sallandı
Son Güncelleme :

03 Aralık 2022 - 10:22

Geçtiğimiz haftalarda 5.9 büyüklükle deprem ile sallanan Düzce’de sabahın erken saatlerinde yeniden bir sarsıntı meydana geldi. AFAD tarafından yapılan açıklamada saat 07.59’da Düzce Gümüşova’da 4.1 büyüklüğünde deprem geldiği duyuruldu.

Son dakika: AFAD duyurdu! Düzce 4.1 büyüklüğünde deprem ile sallandı (Son depremler)

Düzce’de 23 Kasım’da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem sadece depremin merkez üssü Gölyaka değil başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde hissedildi. Orta büyüklükteki depremde bazı binalar ağır hasar alırken bölgeye giden AFAD başta olmak üzere ekipler depremzedelerin yaraları sarmaya devam ediyor. Ağır hasarlı binaların yıkımı sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Düzce’yi genel hayata etkili afet bölgesi ilan ettiklerini duyurdu. Böylece afet sonrası telafi çalışmaları hızlı bir şekilde yürütülecek. 

Düzce’de 12 Kasım 1999’da 7.2 büyüklüğündeki depremi hatırlatan bu sarsıntı sonrasında bölgede yaşayan vatandaşlar büyük bir tedirginlik yaşadı.

Depremzede vatandaşların korkusu geçmemişken bu sefer sabahın erken saatlerinde bir sarsıntı meydana geldi. AFAD tarafından yapılan açıklamada saat 07.59’da Düzce’nin Gümüşova ilçesinde 4.1 büyüklüğünde depremin meydana geldiği duyuruldu.  Depremin derinliği ise 14.2 km olarak ölçüldü.