Edirne, aşılamada ikinci olunca hadise sayıları da düştüKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

3 Mart 2024 - 00:17

Edirne, aşılamada ikinci olunca hadise sayıları da düştü

Edirne Vilayet Sıhhat Müdürlüğü, aşılama kampanyasını hızlandırmak ismine aktiflik düzenledi. Müdürlük, kentteki bir AVM’de ‘3-9 Eylül Halk …

Edirne, aşılamada ikinci olunca hadise sayıları da düştü
Son Güncelleme :

08 Eylül 2021 - 19:00

Edirne Vilayet Sıhhat Müdürlüğü, aşılama kampanyasını hızlandırmak ismine aktiflik düzenledi.

Müdürlük, kentteki bir AVM’de ‘3-9 Eylül Halk Sıhhati Haftası’ kapsamında stant kurdu.

Halk sıhhatine yönelik bilinçlendirme çalışmalarının yapıldığı stant üzerinde broşürler dağıtıldı.

“HERKESİ AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Vilayet Sıhhat Müdürü Mustafa İshak Yıldırım, kentte son periyotta artarak devam eden aşılama suratında taşınabilir takımların yararının altını çizerek, “Edirne’mizde üniversiteye kayıt için gelen kardeşlerimize de kayıt alanında aşı yapmaya başladık. Tekrar Edirne’nin yeni ve eski sanayi sitesinde gruplarımız tarafından aşı uygulamaları yapıldı. Bugün bu alanda da yeniden aşı uygulaması yapmaktayız. Zira biz şuna inanıyoruz, ne kadar çok kişiyi aşılarsak o sağlıklı, hoş, memnun ve toplumsal günleri hep birlikte daha kısa müddette göreceğiz. O yüzden herkesi kesinlikle aşı olmaya davet ediyorum.” dedi.

“VAKA SAYISI DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR”

Hadise sayısının düşüşünün aşı sayısının artmasına bağlı olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Siz aşıyı ne kadar yüksek yaparsanız hadise sayınız da o kadar düşük oluyor. Çok şükür, Edirne’de şu anda olay sayıları düşük. Bir yükselme yaşadık tüm Türkiye ile birlikte, daha sonra düşüşe geçtik ve düşüş safhasına devam ediyoruz fakat şu manaya gelmemeli bu, biz aşımızı da olsak, hadise sayıları düşmeye de başlasa, tekrar bilhassa kapalı alanlarda toplumsal uzaklığımıza kesinlikle dikkat etmemiz lazım, maskemizi kesinlikle kullanmamız lazım. Aşı olduk diye maske ve arayı bırakmamamız lazım. Aşıyla bir arada maske ve aralık çok daha manalı.” diye konuştu.

“MOBİL AŞILAMANIN FAYDASI BÜYÜK”

Edirne’nin aşılamada öbür vilayetlere oranla daha süratli olduğunu belirten Yıldırım, “Biz aşılamada biraz daha süratli gidiyoruz. Bir mühlet daha bu türlü gitmeye devam ederiz. Halkımızın takviyesiyle oluyor bu. Yaptığımız tertiplere gelip aşılarını oluyorlar, tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Taşınabilir aşılamanın hem sayı manasında yararını görüyoruz hem de ulaşılabilir olduğu vakit aşı yaptırmayı düşünmeyen bireyler bile aşı yaptırmaya geliyorlar. Algı manasında da çok değerli. Sağ olsun tüm gruplarımız bu bahiste fedakarca çalışıyor.” dedi.

Kıbrıs Haber