Efsanevi Borsacı: Bu Altcoin Varlıklarımın Sekizde Birini Sattım!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2022 - 05:04

Efsanevi Borsacı: Bu Altcoin Varlıklarımın Sekizde Birini Sattım!

CNBC’den Jim Cramer, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’deki birinci Bitcoin vadeli süreç yatırım fonunun (ETF) yakında piyasaya sürülmesiyle …

Efsanevi Borsacı: Bu Altcoin Varlıklarımın Sekizde Birini Sattım!
Son Güncelleme :

19 Ekim 2021 - 12:26

CNBC’den Jim Cramer, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’deki birinci Bitcoin vadeli süreç yatırım fonunun (ETF) yakında piyasaya sürülmesiyle kripto para piyasalarının kısa vadede doruğa oturabileceğini düşündüğünü söyledi. Sonuç olarak, önder altcoin Ethereum varlıklarını azaltmaya karar verdiğini söyledi.

Jim Cramer’dan başkan altcoin ETH’yi satma kararı

Eski bir hedge fon yöneticisi ve ABD’li televizyoncu Jim Cramer, ABD’deki birinci Bitcoin ETF’inin piyasalara girecek olmasına dikkat çekerek, BTC fiyatında yakın vakitte bir tepe yaşanabileceğini düşündüğünü söyledi. Münasebetiyle, “Mad Money” sunucusu, yatırımlarına “biraz disiplin” uygulama kararı verdiğini ve Ethereum Blockchain’inde çalışan ve piyasa kıymetine nazaran dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesi olan ETH varlıklarını azaltmaya karar verdiğini söyledi.

Cramer, “Kripto para üniteleri durdurulamaz hale geldiler ve hatta onları seven biri olarak, bence kriptolar bir spekülasyon düzeyi tarifi haline geldi. Beşerler, enflasyona karşı sigorta (koruma) istedikleri için kükrediklerini sav edebilirsiniz, lakin bence kükremelerinin sebebi yarın bir kripto ETF’inin piyasaya sürülmesi. Beşerler, vaktinden evvel istiyor,” tabirlerini kullandı ve ekledi:

Haklıysam, yarın kripto için tepe olabilir ve bu yüzden bugün Ethereum durumumun sekizde birini sattım. Açıkçası, en yeterli olduğuna dair en ufak bir inancım olsaydı hepsini satardım fakat o denli değil. Benim için çok büyük bir yarar sağladı.

Ethereum ve Bitcoin fiyatında son durum

Cramer, geçen hafta Bitcoin ile ilgili bir ETF’in ticarete başlaması halinde elindeki ETH’lerin bir kısmını satabileceğini belirtti. Lakin Pazartesi günkü yorumlar, piyasa yorumcularının da özel ticaret kararları konusunda fikir veriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum, token başına 4.000 doların üzerinde süreç gördüğü Mayıs ortasından, 1.800 doların altına düştüğü Temmuz ayı sonuna kadar çaba ettikten sonra, son aylarda güçlü bir ralli gerçekleştirdi. Datalara nazaran, yazım sırasında 3.801 dolardan süreç görüyor. Ether, bugüne kadar yaklaşık yüzde 400 arttı.

Öte yandan, piyasa bedeline nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, gün içinde yüzde 0.3’lük bir düşüş ile 62.233 dolardan süreç görüyor. Eylül ayı sonlarında vakit zaman 42.000 doların altında süreç gördükten sonra, son haftalarda yükselmeye başladı.

Kıbrıs Haber

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN