“Egemenliğimiz ve yarattığımız değerler, bizi geleceğe taşıyacak olan başarılarımızdır”Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Kasım 2022 - 14:41

“Egemenliğimiz ve yarattığımız değerler, bizi geleceğe taşıyacak olan başarılarımızdır”

Son Güncelleme :

28 Ekim 2022 - 0:42

“Egemenliğimiz ve yarattığımız değerler, bizi geleceğe taşıyacak olan başarılarımızdır”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanatçılarının hazırladığı eserlerden oluşan ve Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Sergi Salonu’nda düzenlenen “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi’nin” açılışını yaptı.

Serginin açılışında yaptığı konuşmada, böyle anlamlı bir serginin açılışını yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar KKTC’deki başarımızın, Yakın Doğu Üniversitesi’nin varlığı ile güçlendiğini belirtti.

“Cumhuriyetin ortaya koyduğu önemli ilkeler ve halkımızın müreffeh bir yaşama kavuşabilmesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının o zor dönemleri aşarak vatana ve millete bahşettiği değerlerimizdir. Bunların üzerine inşa edilen KKTC’de Türklük dünyasında yerini alan kurum ve kuruluşlarımız, ambargo ve engellemeleri nasıl aşabileceğimizin en büyük göstergesidir.

Milli davamız devam etmektedir. O milli davanın sürmesinin nedeni, egemenliğimizdir. Egemenliğimiz ve yarattığımız değerler, bizi geleceğe taşıyacak olan başarılarımızdır” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.