Elon Musk, Joe Biden ile alay etti: O halâ uyuyorKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

2 Ekim 2022 - 04:48

Elon Musk, Joe Biden ile alay etti: O halâ uyuyor

SpaceX’in Inspiration4 misyonu, dört amatör astronot, uzayda geçirdikleri üç günün ardından Atlas Okyanusu’na iniş yaptı. ABD’li milyarder …

Son Güncelleme :

20 Eylül 2021 - 18:48

Elon Musk, Joe Biden ile alay etti: O halâ uyuyor

SpaceX’in Inspiration4 misyonu, dört amatör astronot, uzayda geçirdikleri üç günün ardından Atlas Okyanusu’na iniş yaptı. ABD’li milyarder girişimci Elon Musk, uzay yolculuğunun sadece 3 gün sürmesine rağmen birçok uzay ve havacılık otoritesi tarafından takdir edilirken, ABD Başkanı Joe Biden’ın tarihi başarısını tebrik etmemesini alaycı bir dille yorumladı.

Musk, “ABD Başkanı, St. Jude için yüz milyonlarca dolar toplanmasına yardımcı olan en yeni dört Amerikan astronotunu kabul etmeyi bile reddetti… Bunun neden olduğuna dair teoriniz nedir?” sorusunu “O halâ uyuyor” diye yanıtladı.

ELON MUSK’TAN ‘UYKULU JOE’ GÖNDERMESİ

ABD’li girişimci, görünüşe göre şakayla karışık eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Biden için ‘Uykulu Joe’ lakabına göndermede bulundu.

ABD’li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX’in ilk defa içinde astronot olmayan Esinlenme-4 (Inspiration4) adını verdiği roket, 4 özel yolcusuyla dünyanın çevresini 3 günde gezmek üzere Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılmıştı.

SpaceX, ‘sıradan insanlar için uzay yolculuğu döneminin başlangıcı’ olarak nitelendirilen misyon doğrultusunda, NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılan Falcon-9 roketiyle tamamı turistlerden oluşan Dragon kapsülü yörüngeye gönderilmişti.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.