Erdoğan gelemiyor!..Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

8 Aralık 2022 - 16:23

Erdoğan gelemiyor!..

Son Güncelleme :

02 Kasım 2022 - 15:56

Erdoğan gelemiyor!..

KKTC’nin kuruluş yıldönümünde, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdooğan’ın açılışını yapması planlanan Ercan Havaalanı’nın açılışı yetişmedi. Erdoğan’ın da 15 Kasım’da Uzakdoğu’da olacağı belirtildi.

15 Kasım’da KKTC’nin kuruluş yıldönümü kutlamaları için ülkemize geleceği tahmin edilen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelemeyeceği kaydedildi.

Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın  kamuoyu ile paylaştığı bilgi’de Erdoğan’ın KKTC’nin kuruluş yıldönümünde gelemeyeceğini kaydetti.

Ercan Havaalanı’nın tanıtımının yapıldığı basın toplantısında  “Ercan 15 Kasım’da Sayın Erdoğan’ın gelişiyle açılacağı tahminimiz vardı, bu gerçekleşmeyecek mi?” sorusu üzerine Arıklı yaptığı açıklamada “Sayın Erdoğan 15 Kasım’da gelemiyor. Sayın Cumhurbaşkanı’nın 15 Kasım’da Uzakdoğu temasları var. Sayın Erdoğan gelebilse biraz daha zorlamayla açılışı yapabilirdik. Ama teknik cihazların gelmesiyle Ercan’ın tam olarak açılmasını istiyoruz. 15 Kasım’a yetişmesi mümkün değil, kısmı açılış olabilir”

ALS, hücre ve trafo eksikliği olduğunu söyleyen Arıklı, ocak ayı sonuna kadar tüm eksikliklerin giderileceği bilgisini paylaştı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.