Erdoğan:Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olarak katılan KKTC’nin temsilini güçlendirdikKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Ocak 2023 - 20:10

Erdoğan:Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olarak katılan KKTC’nin temsilini güçlendirdik

Erdoğan:Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olarak katılan KKTC’nin temsilini güçlendirdik
Son Güncelleme :

31 Aralık 2022 - 18:42

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla 2022’de Türkiye’ye kazandırılan hizmetleri değerlendirdi.

Erdoğan, İstanbul Tahıl Anlaşması’nı hayata geçirerek ve süresinin uzatılmasını temin ederek küresel gıda krizinin çözümüne çok önemli bir katkıda bulunduklarının altını çizdi.

Erdoğan, “Küresel barış, huzur ve güvenliğin tesisine katkı sunduk. Ukrayna krizi dahil ihtilafların çözümünde ara bulucu rol üstlendik.” Ifadelerini kullandı.

Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olarak katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin temsilini güçlendirdiklerini belirten Erdoğan, gayri askeri statüdeki Doğu Ege Adaları’nda sürdürülen ihlalleri tüm dünyaya anlattıklarını kaydetti.

Erdoğan, Afrika ile ikili ticarette 40 milyar doları aştıklarını, Türk Devletleri Teşkilatı ile MIKTA dönem başkanlıklarını başarıyla icra ettiklerini aktardı.

Kıbrıs Haber