Facebook, AB’de 10 bin kişiye istihdam sağlayacakKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2023 - 08:49

Facebook, AB’de 10 bin kişiye istihdam sağlayacak

Facebook, internet sitesinden yaptığı açıklamada, kolektif sanal paylaşım alanı olarak adlandırılan ve yeni nesil internetin bir parçası olan …

Facebook, AB’de 10 bin kişiye istihdam sağlayacak
Son Güncelleme :

18 Ekim 2021 - 23:27

Facebook, internet sitesinden yaptığı açıklamada, kolektif sanal paylaşım alanı olarak adlandırılan ve yeni nesil internetin bir parçası olan “Metaverse” bünyesinde, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde 10 bin kişiyi istihdam edeceğini bildirdi.

Birlikte yeni işe alınacak yüksek vasıflı çalışanların, geleceğin internetinin genişlemesini sağlayacak “Metaverse”nin oluşumuna katkı yapacağının belirtildiği açıklamada, söz konusu yatırımın, “Avrupa teknoloji sektörünün gücüne ve Avrupa teknoloji yeteneğinin potansiyeline” yönelik bir güven olduğunun altı çizildi.

‘İÇİNE GİREBİLECEĞİMİZ BİR İNTERNET’

Facebook, “Metaverse” ile aynı fiziksel alanda olmayan diğer insanların oluşturabileceği ve keşfedebileceği bir dizi sanal alan sunmayı hedefliyor.

Facebook yöneticileri, “Metaverse”i insanların oyun oynarken ya da araştırma yaparken birlikteymiş gibi hissedebilecekleri bir ortam olarak ifade ediyor.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg de uygulamayı, “Cep telefonlarımızdan ya da ekranımızdan bakabileceğimiz değil, parçası olabileceğimiz, içine girebileceğimiz bir internet” olarak tanımlıyor.

AÇIKLAMANIN ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Facebook’un AB’de 10 bin kişilik istihdam açıklamasının, haziranda AB Komisyonunun, ABD’li şirket hakkında rekabet ihlalleri şüphesiyle soruşturma başlatacağını duyurması ve Brüksel’in sosyal medya şirketlerine karşı daha sıkı düzenlemeler üzerinde çalışıyor olmasından sonra gelmesi dikkat çekti.

Kıbrıs Haber