Ford Otosan’dan Elektrikli Motosiklet AtağıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Kasım 2022 - 19:54

Ford Otosan’dan Elektrikli Motosiklet Atağı

Elektrikli araçlar arabalarla birlikte kıymetli bir popülerlik kazandı. Hakikaten daha öncesinde birtakım elektrikli motosiklet modelleri de …

Son Güncelleme :

26 Kasım 2021 - 22:00

Ford Otosan’dan Elektrikli Motosiklet Atağı

Elektrikli araçlar arabalarla birlikte kıymetli bir popülerlik kazandı. Hakikaten daha öncesinde birtakım elektrikli motosiklet modelleri de dikkat çekiyordu elbette. Son vakitlerde elektrikli motosikletler de bir oldukça istek görmeye başladı. Evvelki yıllara nazaran daha estetik ve güzel bir dizayna sahip olan yeni model motosikletlerin pratikliği ve elektrikli sistemin verimliliği birleşince birçok insan açısından ortaya tadından yenmez bir araç çıkmış oluyor.

Elektrikli motosiklet üreten birçok şirketin yanı sıra, ülkemizin otomotiv pazarında kıymetli işlere imza atan otomotiv şirketlerinden Ford Otosan da Rakun Pro2 ve Rakun Pro3 modelleriyle piyasaya estetik bir giriş yaptı. 2022 yılında satışa sunulacak olan modellerin müşteriler konusunda amaç kitlesi marketler, kargo şirketleri ve belediyeler olacak. Kullanmak için ise ek bir ehliyete muhtaçlık olmadan B sınıfı ehliyet kâfi olacak.

Menzilleri 100 km’nin üzerinde

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Ford Otosan’ın Eskişehir’de bulunan fabrikasında üretilecek olan elektrikli motosikletler, birinci etapta kurumsal müşterilerle kiralama ve satış prosedürü ile buluşturulacak. Ford Otosan iştiraki Rakun Mobilite ile piyasaya girişi sağlanan Rakun Pro2 ve Rakun Pro3, yokuş çıkabilme kabiliyeti ile öbür elektrikli motosikletler ortasından ön plana çıkacak. Rakun Pro3 modeli ise 3 tekerlekli olarak taşıma konusunda rahatlık sağlayacak. İki model de 5 kW/h’lik bataryaya sahip olacak ve olağan şebeke elektriği üzerinden 4,5 saatte şarj edilebilecek. Pro2 ve Pro3’ün menzilleri 100 km’yi geçiyor.

Kurumsal müşterilerden ön sipariş alınmaya başlanan Rakun Pro modellerin fiyatları gelecek yıl belirlenecek. Ayrıyeten, aracın elektrikli motorlarını Arçelik üretecek ve böylece yerlilik oranı yüzde 60 düzeylerine ulaşacak. Rakun Pro2 ve Pro3 modellerinin lansmanında konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, 4’ten az tekeri olan çevreci ve elektrikli bir araç üretme hayalini kurdukları, bu doğrultuda Rakun modellerini ürettiklerini söyleyerek, “Mobilite alanındaki faaliyetlerimizi eser geliştirme, inovasyon ve üretim kabiliyeti ile entegre ederek bir üst düzeye taşıyoruz. Bu hedef kapsamında yüzde 100 Ford Otosan iştiraki olan Rakun Mobilite şirketimizle müşterilerimizin mobilite alanındaki gereksinimlerine cevap veren yenilikçi eser ve teknolojiler geliştireceğiz” açıklamasında bulundu.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.