Fransız L'Humanite gazetesinin Skandal 'kimyasal silah' haberiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Ocak 2023 - 19:36

Fransız L’Humanite gazetesinin Skandal ‘kimyasal silah’ haberi

Fransız L’Humanite gazetesinin Skandal ‘kimyasal silah’ haberi
Son Güncelleme :

05 Aralık 2022 - 14:57

Fransız L’Humanite gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili skandal bir manşet attı. Türk ordusunun kimyasal silah kullandığı iftirasına yer verilen haberde, ‘Erdoğan’ın kirli savaşında kimyasal şüpheler’ başlığı kullanıldı. PKK’lı teröristlerin savaşçı olarak lanse edildiği haberde, “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklu bulunan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı kaynak gösterildi.

Fransız L'Humanite gazetesi Erdoğan'ı hedef aldı! Skandal 'kimyasal silah' haberi
Fransa basını, Türkiye’nin PKK terör örgütüne karşı kimyasal silah kullandığı iftirasını fırsat bilip skandal bir manşete imza attı. Fransız gazetelerinden L’Humanite, kaynak olarak “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklu bulunan Türk Tabipleri Birliği Şebnem Korur Fincancı’yı gösterdi.

PKK’lı teröristlerin savaşçı ve mağdur olarak lanse edildiği ‘Erdoğan’ın kirli savaşında kimyasal şüpheler’ başlıklı haberde kendisinden övgüyle bahsedilen Fincancı’nın da ‘haksız yere’ tutuklanarak 7 buçuk yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olduğu vurgulandı.

SORUŞTURMA ÇAĞRISI YAPTILAR

Terör örgütü PKK tarafından yayınlanan videodan bir kareyi manşet yapan gazete, görüntüleri uzmanlara yorumlatarak soruşturma açılması çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin “bugüne kadar kimyasal silah kullanımına başvurmadığını” yinelemişti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bu konudaki her türlü iftirayı reddederek, “Kimyasal silah yalanı, terörü meşrulaştırmaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak TGRT