Fuar Alanı Kavşağında feci kazaKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

22 Mart 2023 - 07:57

Fuar Alanı Kavşağında feci kaza

Fuar Alanı Kavşağında feci kaza
Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 18:16

Sık aralıklar ile trafik kazalarının yaşandığı Fuar Alanı kavşağında bir trafik kazası daha yaşandı. İki aracın karıştığı kazada büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Dikkatsiz sürücülerin hataları sonunda sıklıkla trafik kazalarının yaşandığı Fuar Kavşağı’nda bugün saat 15.00 sıralarında bir kaza daha meydana geldi.  Meydana gelenı kazada büyük çapta hasar oluştu.

Polis Subaylığından elde edilen bilgiler şöyledir

Lefkoşa’da, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, Serpil Kurturuldu (K-57) yönetimindeki ZMY 592 plakalı araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, Fuar kavşağına geldiğinde dikkatsizce anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden sağa Yakın Doğu Bulvarı’na dönüşe geçmesi sonucu, o esnada Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde doğu istikametine doğru seyreden ve kavşağa geldiğinde süratini salim hadde indirmeyen Mert Eriği (E-19) yönetimindeki UL 998 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle UL 998 plakalı araç, kontrolsüzce yoluna devam edip yolun solundan çıkarak kaldırıma, çevre duvarına ve demir korkuluklara çarparak durdu. Kaza sonucu yaralanan ZMY 592 plakalı araç sürücüsü Serpil Kurturuldu, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi halen sürüyor.

Soruşturma devam ediyor.