Futbol sahalarından bir yıldız kaydıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

7 Aralık 2022 - 00:53

Futbol sahalarından bir yıldız kaydı

Futbol sahalarından bir yıldız kaydı
Son Güncelleme :

19 Kasım 2022 - 21:49

Cüneyt Çakır hakemlik kariyerini Türkiye – Çekya Milli Maçında  noktaladı.

Cüneyt ÇakırTürkiye ile Çekya arasındaki maçın ilk 5 dakikasını yönetti ve alkışlar içerisinde kariyerini noktaladı.

Cüneyt Çakır hakemlik kariyerini noktaladı
Türkiye Futbol Federasyonu, hakem Cüneyt Çakır için jübile organizasyonu düzenledi.
Hakem Cüneyt Çakır da Türkiye ile Çekya arasında oynanan maçta jübilesini yaptı. 28 yıllık hakemlik kariyerinde 385 Süper Lig, 204 Uluslararası maç, 29 derbi, 54 Şampiyonlar Ligi maçına çıkan Cüneyt Çakır, karşılaşmanın ilk 5 dakikasını yönettikten sonrü düdüğünü İskoç hakem William Sean Collum’a devretti. Öte yandan karşılaşmanın dördüncü hakemliğini ise Halil Umut Meler yaptı.

Bu mücadele Cüneyt Çakır’ın kariyerindeki 1679. maç oldu.

Cüneyt Çakır hakemlik kariyerini noktaladı

TFF’DEN AÇIKLAMA

28 yıl hakemlik yapan ve uzun yıllar ülkemizi uluslararası alanda başarıyla temsil eden FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, A Milli Takımımızın Çekya ile oynadığı maçta jübile yaptı. Aktif hakemliği bırakıp TFF’de eğitimci olan Cüneyt Çakır, Çekya maçının ilk 5 dakikasında görev yaptıktan sonra düdüğünü William Collum’a bıraktı. Çakır’ın jübile programı TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından verilen teşekkür plaketi ile tamamlandı.

 

Cüneyt Çakır hakemlik kariyerini noktaladı

 

EN BAŞARILI TÜRK HAKEMLER ARASINDA YER ALIYOR

Kariyerinde UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Şampiyonası’nın yer aldığı 5 yarı final hakemliği bulunan Cüneyt Çakır, FIFA’nın atamasıyla Bahattin Duran ve Tarık Ongun ile birlikte hem UEFA Avrupa Şampiyonası ilk FIFA Dünya Kupası’nda görev alan Doğan Babacan’dan sonra ikinci Türk hakemidir. Duran ve Ongun, FIFA Dünya Kupası’nda görev alan ilk yardımcı hakemler olarak kayıtlara geçti. Cüneyt Çakır, ekibiyle birlikte 6 Haziran 2015’te Şampiyonlar Ligi Finalinde Barcelona-Juventus maçını yöneterek Şampiyonlar liginde final yöneten ilk Türk hakem olmuştur.

2021’de Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından 21. yüzyıl’ın en iyi ikinci hakemi seçildi. 2001-2020 arasını kapsayan ve jüri oylarıyla belirlenen en iyiler sıralamasında, Alman Felix Brych 141 puanla ilk sırada yer alırken, 140 puanla Cüneyt Çakır ikinci ve İngiliz hakem Howard Webb 137 puanla üçüncü sırada yer aldı.

4 Ağustos 2022 tarihinde, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’ın kariyerini noktaladığını duyurdu.

Cüneyt Çakır hakemlik kariyerini noktaladı

FİKSTÜR - Maç Yok

Tümünü Gör

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.