Girne Belediyesi Emrullah Turanlı'nın yasa dışı iskele yapmasına dur dediKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Aralık 2023 - 15:36

Girne Belediyesi Emrullah Turanlı’nın yasa dışı iskele yapmasına dur dedi

Girne Belediyesi Emrullah Turanlı’nın yasa dışı iskele yapmasına dur dedi
Son Güncelleme :

26 Eylül 2023 - 9:35

T&T’nin büyük ortağı, Taşyapı İnşaat’ın sahibi Emrullah Turanlı, evinin önüne Girne-Çatalköy İmar Planı’na aykırı şekilde denizi doldurarak iskele yapmaya çalıştı… Durumu fark eden Girne Belediyesi yetkilileri inşaat faaliyetlerini durdururken, söz konusu yasa dışı girişime yönelik para cezası kesti.

Girne Karaoğlanoğlu’nda, Ercan Havalimanı’nın işletmecisi T&T’nin büyük ortağı, Taşyapı İnşaat’ın sahibi Emrullah Turanlı’ya ait olan evin önünde yasa dışı iskele yapılmaya çalışıldığı tespit edildi…

Girne-Çatalköy İmar Planı’na aykırı şekilde denizi doldurarak yapılan inşaat faaliyeti Girne Belediyesi’nin girişimleriyle durduruldu.

YASA DIŞI İŞLEME YÖNELİK PARA CEZASI KESİLDİ!

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’nın Girne Belediyesi yetkililerinden elde ettiği bilgiye göre, izinsiz ve yasa dışı yapılan işlem dolayısıyla para cezası kesildi.

Yetkililer, gayri yasal herhangi bir oluşuma müsaade etmeyeceklerini belirtirken, diğer bölgelerde olduğu gibi söz konusu bölgede de tekrardan bir inşaat faaliyeti başlaması durumunda gereğinin yapılacağını kaydetti.

ŞENKUL: GERÇEKTEN ÜLKEMİN SAHİPSİZ, KİMSESİZ ZANNEDİLMESİNE ÇOK ÖFKELİYİM

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul da geçtiğimiz hafta yasa dışı bir şekilde gerçekleşen iskele yapımına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tepki göstermişti.

Süreci tüm detaylarıyla anlatan anlatan ve Girne-Çatalköy İmar Planı’na aykırı şekilde kişiye özel bir iskele izni verildiğini kaydeden Şenkul, “Gerçekten ülkemin bu kadar sahipsiz, kimsesiz zannedilmesine çok öfkeliyim” açıklamasında bulunmuştu.