Gönyeli’de iki polise saldırdı, kadın polisin parmağının kırılmasına neden olduKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Mart 2024 - 11:13

Gönyeli’de iki polise saldırdı, kadın polisin parmağının kırılmasına neden oldu

Gönyeli’de iki polise saldırdı, kadın polisin parmağının kırılmasına neden oldu
Son Güncelleme :

18 Ocak 2024 - 19:31

Gönyeli bölgesinde meydana gelen olayda rahatsızlık ve uygunsuz tavır ve hareket suçlarından tutuklandığı esnada iki polis memuruna saldırıp, kadın polisin parmağının kırılmasına neden olan Nijerya uyruklu  T.C.T Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Gönyeli bölgesinde meydana gelen olayda “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından tutuklandığı esnada iki polis memuruna saldırıp, kadın polisin parmağının kırılmasına neden olan Terhide Caleb Tondo  Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Gönyeli Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ömer Ülger mahkemede olguları aktardı. Polis, zanlının 17 Ocak 2024 tarihinde saat 21.10 sıralarında çevreye rahatsızlık verdiği gerekçesiyle tutuklanıp, karakola götürüldüğünü belirtti.

YASAL İŞLEMLER İÇİN FOTOĞRAFI ÇEKİLDİĞİ SIRADA POLİSLERE SALDIRDI!

Polis, zanlının yasal işlemler için fotoğrafı çekildiği sırada polis memuru H.D.Ö.’yü (E-27) elleri ile göğsünden geriye doğru ittirip yere düşürdükten sonra, kendisini tutmaya çalışan kadın polis memuru B.S’yi darbederek parmağının kırılmasına sebebiyet verdiğini, polisleri görevlerinden men ettiğini mahkemeye aktardı.

MAKUL GÜÇ KULLANIRAK KARAKOL HÜCRESİNE YERLEŞTİRİLDİ

Polis, zanlının aynı gün makul güç kullanılarak karakol hücresine yerleştirildiğini ve yapılan dava tebliğinde suçlarını kabul etmediğini belirtti. Polis memuru, zanlının üniversite 4. Sınıf öğrencisi olduğunu söyleyerek, bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının bir ayı aşmayan süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.