Güney Kıbrıs yağışlar için sarı alarm verdiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 11:23

Güney Kıbrıs yağışlar için sarı alarm verdi

Güney Kıbrıs yağışlar için sarı alarm verdi
Son Güncelleme :

12 Ocak 2023 - 11:33

Rum Meteoroloji servisi bugün saat 06.00 ile 18.00 saatleri arasında kuvvetli yağış için sarı uyarı yayınladı.

Rum Meteoroloji Dairesi belirtilen saatlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bölgeyi etkilemesi beklendiğini ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması çağrısında bulundu.

Ayrıntılı hava durumu raporu

Bugün hava çok bulutlu, yerel yağmur, münferit gök gürültülü sağanak yağış ve yüksek dağlarda kar veya sulu kar yağışı olacak. Rüzgarlar ağırlıklı olarak güneydoğudan güneye, hafif ila orta kuvvette, 3 ila 4 ve zaman zaman kuvvetli 4 ila 5 Beaufort esecek. Deniz çok dalgalı olacak. Sıcaklık güneydoğu kıyılarında 19 dereceye, iç kesimlerde ve kuzey kıyılarında 17 dereceye, diğer kıyılarda 18 dereceye ve yüksek dağlarda 7 dereceye kadar yükselecek.

Bu gece ağırlıklı olarak kıyılarla sınırlı olacak yerel yağmurlar veya münferit fırtınalar bekleniyor. Yüksek dağlara kar yağacak. Rüzgarlar ağırlıklı olarak kuzeydoğudan güneydoğuya hafif 3 ve geçici ila orta kuvvette 3 ila 4 Beaufort esecek. Deniz daha sonra biraz dalgalanacak ve batıda dalgalanacak. Sıcaklık iç kesimlerde 7 dereceye, kıyılarda 11 dereceye ve yüksek dağlarda sıfıra düşecek.