Güney Kore’de Cadılar Bayramı etkinliklerindeki izdihamda 120 kişi öldüKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2023 - 09:27

Güney Kore’de Cadılar Bayramı etkinliklerindeki izdihamda 120 kişi öldü

Güney Kore’de Cadılar Bayramı etkinliklerindeki izdihamda 120 kişi öldü
Son Güncelleme :

30 Ekim 2022 - 2:42

Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen Cadılar Bayramı etkinliklerinde meydana gelen izdihamda 120 kişi hayatını kaybetti.

Yetkililer, Seul’ün eğlence merkezlerinden Itaewon bölgesindeki Cadılar Bayramı kutlamasında çıkan izdihamda 120 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Güney Kore’nin Ulusal İtfaiye Teşkilatı yetkililerinden Choi Cheon-sik, kutlamada arka tarafta olanların dar bir sokakta kalabalığı itmeleri sonucu izdiham yaşandığını düşündüklerini belirtti.

İzdihamda çok sayıda kişinin de yaralandığını söyleyen Choi, bu kişilerden 50’sine ani kalp durması teşhisi konulduğunu ifade etti.

Choi, olay yerine 400’den fazla acil durum görevlisi ve ülke çapında 140 civarında acil durum aracı sevk edildiğini dile getirdi.

Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Öte yandan, yerel medyada yer alan bazı haberlere göre, Itaewon’daki bir eğlence mekanına kimliği açıklanmayan bir ünlünün geleceğine dair söylentilerin ardından insanlar, buraya akın ederek izdihama yol açtı.

Kıbrıs Haber