Güren Tilki aleyhindeki dava takipsizlik nedeniyle düşürüldüKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Şubat 2024 - 02:39

Güren Tilki aleyhindeki dava takipsizlik nedeniyle düşürüldü

Güren Tilki aleyhindeki dava takipsizlik nedeniyle düşürüldü
Son Güncelleme :

06 Ocak 2024 - 12:47

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda  5 yıl önce attığı bir tweet nedeniyle alıkonulan ve ifadesi alınıncaya kadar tutulan Güre Tilki, yaklaşık 5 yıl önce önce sosyal medya hesabından yaptığı bir yorumdan dolayı açılan davanın takipsizlik nedeniyle düşürülmesi nedeniyle hakkındaki dava takipsizlik nedeniyle geri çekilerek serbest bırakıldı

KTSYD’nin konu ile ilgili açıklaması şöyledir.

İstanbul’da gerçekleşecek olan eğitim seminerimiz için 78 kişilik kafile ile İstanbul’a geldik.

Üyelerimizden Güren Tilki’ye yaklaşık 5 yıl önce sosyal medya hesabından yaptığı bir yorumdan dolayı, Türkiye Cumhuriyeti’nde dava açılmış ve kendisine tebliğ edilmiştir.

Bu dava kapsamında Türkiye’ye girişi engellenen Tilki, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Savcılık tarafından ifadesi alınıncaya kadar tutulmuştur.

Olayın ilk anından itibaren KTSYD Yönetim Kurulu olarak KKTC İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı ile yaptığımız girişimler sonucu üyemizin savcılık tarafından ifadesi alınması için bekletildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Yarın gerekli ifadenin alınıp üyemizin geçmişten kalma yasal sürecine yönelik bir karar verilmesinin beklendiği bilgisi tarafımıza iletilmiş olup konunun takipçisi olduğumuzu bildiririz.