Hem meteoroloji hem de Prof. Dr. Orhan Şen uyardı: Soğuk ve yağış ne zaman başlıyorKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Mart 2023 - 12:10

Hem meteoroloji hem de Prof. Dr. Orhan Şen uyardı: Soğuk ve yağış ne zaman başlıyor

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren …

Hem meteoroloji hem de Prof. Dr. Orhan Şen uyardı: Soğuk ve yağış ne zaman başlıyor
Son Güncelleme :

27 Eylül 2021 - 8:53

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren etkili olacak hava durumu hakkında uyarıda bulunan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise, ‘Çarşamba günü yağmur kuzey bölgelerine geliyor. Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de yağacak, sıcaklıklar 2 derece kadar düşecek.’ şeklinde konuştu.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen’in önümüzdeki günler için Hava Durumu değerlendirmesi ise şu şekilde:

Bugün çok güzel bir hava var, İstanbul’da 25-26 derece civarında. Güneydoğu’da aşırı sıcaklıklar aşağıya indi.

Tatil havası var, hiç yağış yok Türkiye genelinde. Doğu Karadeniz’in kuzeyinde çok az bir yağış olabilir. Sıcaklıklar yükselmeye devam ediyor, 2 ila 4 derece yükselecek.

ÇARŞAMBA GÜNÜ İÇİN UYARI

Çarşamba günü yağmur kuzey bölgelerine geliyor. Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de yağacak sıcaklıklar, 2 derece kadar düşecek.

Yağışlar artık normale döndü, gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Önümüzdeki bir haftada öyle bir tehlike yok.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

Kıbrıs Haber

Gönyeli Belediyesi