Instagram canlı yayınlarına yeni özelliklerKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

28 Kasım 2023 - 23:13

Instagram canlı yayınlarına yeni özellikler

Dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformlarından Instagram, geliştiridği yeni özelliklerle uygulamayı zenginleştiriyor. Yakın vakitte …

Instagram canlı yayınlarına yeni özellikler
Son Güncelleme :

15 Ekim 2021 - 14:52

Dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformlarından Instagram, geliştiridği yeni özelliklerle uygulamayı zenginleştiriyor. Yakın vakitte konuk sayısını 4’e çıkaran ve fiyatlı rozetler ile canlı yayınlardan gelir elde etme seçeneğini kullanıma sunan Instagram, iki yeni özellik daha duyurdu.

PLANLAMA VE HATIRLATICI ÖZELLİĞİ

Donanım Haber’de yer alan bilgiye nazaran; Instagram canlı yayınları için planlama ve hatırlatıcı özelliği geliyor. Hesap sahipleri 90 günlük bir mühlet içerisinde rastgele bir saat ve dakikaya canlı yayın planlayabilecek. Profile giren kullanıcılar bu tarihi görebiliyor ve dilerse hatırlatıcı kurabiliyor. Ayrıyeten canlı yayın tarihini Öyküler kısmında paylaşmak da mümkün olacak. Böylece kullanıcılar, takip ettiği hesapların canlı yayınlarından evvelden haberdar olacak ve bildirimleri açarak yayınları kaçırmayacak.

TEST YAYINI ÖZELLİĞİ

Öteki bir özellik de bireylerin canlı yayında oluşabilecek problemlerden kaçınmasını sağlayacak. Kullanıcılar, Test Yayını (Practice) ismindeki özellik ile yayına başlamadan evvel konuklarla ilişki kurabilecek, ses düzeyini, aydınlatmayı, kadrajı yayından evvel denetim edebilecek.

Canlı yayın planlama özelliği bugün prestijiyle dünya genelinde kademeli olarak kullanıma sunulmaya başladı. Canlı yayın test modunun “yakında“ kullanıma açılacağı belirtiliyor.

Kıbrıs Haber