iOS 15.4 beta 4 güncellemesi yayınlandı: İşte özellikleriKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

28 Ocak 2023 - 09:57

iOS 15.4 beta 4 güncellemesi yayınlandı: İşte özellikleri

Apple, geçen hafta beta 3’ün yayınlanmasının ardından kayıtlı geliştiricilere iOS 15.4 beta 4’ü yayınladı. iOS 15.3’ün …

Son Güncelleme :

23 Şubat 2022 - 21:04

Apple, geçen hafta beta 3’ün yayınlanmasının ardından kayıtlı geliştiricilere iOS 15.4 beta 4’ü yayınladı.

iOS 15.3’ün aksine iOS 15.4 yeni özellikler, değişiklikler ve eklemelerle dolu.

Bu güncellemeyi indirmek için Apple’ın Geliştirici Programına kaydolmanız gerekiyor. Bu yıllık 99 ABD doları. Ancak alternatif olarak, herkese açık beta programına katılabilir ve bir veya iki gün içinde yeni sürümü elde edebilirsiniz.

iOS 15.4 BETA 4 İLE GELEN YENİLİKLER

MASKE TAKILIYKEN FACEID KULLANIN

Xda-developers.com’da yer alan habere göre, iOS 15.4 ile iPhone kullanıcıları için ilk kez maske takarken FaceID desteği getirildi.

Ayrıca iPadOS 15.4 beta ile, merakla beklenen Evrensel Kontrol özelliği de kullanıcılara ulaştı.

YENİ EMOJİLER

112 yeni emoji sunuyor – ten tonu varyasyonlarını sayarsak. Bunlar arasında eriyen bir yüz, trol, ısıran dudak ve hamile adam sayılabilir. Bu iOS derlemesine geçtiğinizde, bu emojileri favori uygulamalarınızda gönderebilecek ve kullanabileceksiniz. Ancak, iOS’un eski sürümlerindeki ve desteklenmeyen diğer işletim sistemlerindeki kullanıcılar bunları görüntüleyemez.

AB COVID-19 aşı sertifikaları için Sağlık ve Cüzdan desteği

AB COVID-19 aşı sertifikanız varsa, artık bunu iPhone’unuzdaki Sağlık ve Cüzdan uygulamalarına ekleyebilirsiniz. Bu, iPhone veya Apple Watch’ınızda çift yan tuşa tıklayarak sertifikanıza erişmenizi sağlar. Sertifikanızı eklemek için iPhone’unuzun kamerasını kullanarak verilen QR kodunu taramanız yeterlidir. Kamera uygulamasında bir COVID-19 Aşılama düğmesi belirecek – üzerine tıklayın.

YENİ SİRİ SES SEÇENEĞİ

MacRumors , bu betanın Amerikan aksanını kullanırken Siri için beşinci bir ses seçeneği eklediğini bildirdi. Beta 4’ten önce, seçilebilecek sadece dört Amerikan sesi vardı.

APPLE KARTI WİDGET’İ

Apple, Apple Card harcamalarınızı görüntüleyen bir Cüzdan widget’ını tanıttı. Numarayı bir bakışta kontrol etmenin uygun bir yolu.

iCloud+ Özel E-posta Etki Alanı

iOS 15.4 çalıştıran iPhone kullanıcıları artık özel e-posta etki alanları ayarlayabilir. Açıkçası, hedeflediğiniz etki alanına sahip olmanız gerekir. Ancak bu özellik bir iCloud+ aboneliği gerektiriyor ve kullanıcılar aynı anda beş adede kadar özel e-posta alanı ayarlayabilir.

Paylaşım Menüsünde SharePlay

Apple, kullanıcıların SharePlay’i kullanmaya başlamasını gerçekten istiyor. Bu sürümde şirket, özelliği destekleyen bir uygulamada içerik paylaşmaya çalışırken bariz bir SharePlay kısayolu ekledi.

Apple TV Sıradaki tercihleri

Ayarlar uygulamasında , sıradaki Sıradaki başlıkların görüntülenme stilini seçebilirsiniz . Hareketsiz Çerçeve ve Poster Sanatı arasında seçim yapabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak yeni güncellemeyle iCloud Anahtar Zinciri’nde küçük çaplı değişikler ve daha fazlasını da beta sürümleriyle sundu.

MARTTA PİYASAYA ÇIKACAK

Şu anda beta sürecinde test edilen iOS 15.4, güvenilir kaynaklara göre mart ayının ortalarında piyasaya çıkacak.

Ayrıca Apple mart ayında etkinlik düzenleyerek yeni ürünlerini de tanıtacak.

Kısayol Otomasyonları bildirimlerini devre dışı bırak

Kısayollar uygulamasında bir otomasyon oluştururken, artık her çalıştığında bildirim almayı devre dışı bırakabilirsiniz. “Koşmadan Önce Sor” seçeneğini devre dışı bıraktığınızda yeni “Çalışırken Bildir” geçişi görünür. Yeni geçişi devre dışı bırakırsanız, belirli otomasyon her çalıştırıldığında artık bir bildirim almayacaksınız.

App Store’daki Yeni Bildirimler bölümü

App Store’da, kullanıcıların tercihlerine bağlı olarak bunları açıp kapatabilecekleri yeni bir Bildirimler bölümü var.

Tweaked AirPods açılır penceresi

Bu betada, kasayı açarken görünen AirPods açılır penceresi, ince ayarlı simgeler alır.

iOS 15.4 beta 4 güncellemesine ek olarak, iPad’ler içinde iPadOS 15.4 beta 4 güncellemesi de yayınlandı. Ayrıca akıllı saatler için watcOS’un yeni sürümünün çıktığını da belirtmekte fayda var.

Apple, bir iOS güncellemesini yayınlamadan önce iki çeşit beta yayınlar. Bunlardan biri geliştirici betası, diğeri ise açık beta. Şu anda bahsettiğimiz güncelleme bir geliştirici betası.

Yalnızca Apple Geliştirici Hesabı ile giriş yapılan arayüzden indirilebiliyor. Uygulama ve oyun geliştiricilerinin, yazılımlarını yeni iOS sürümlerine tam olarak uyumlu hale getirebilmesi için böyle bir süreç var.

(Yeni Şafak)

Kıbrıs Haber