İran İsrail'i açık açık tehdit etti: En küçük hatada yok ederizKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Ocak 2023 - 15:12

İran İsrail’i açık açık tehdit etti: En küçük hatada yok ederiz

İran İsrail’i açık açık tehdit etti: En küçük hatada yok ederiz
Son Güncelleme :

31 Aralık 2022 - 10:49

İran’a yönelik askeri bir müdahaleye hiçbir ülkenin cesaret edemeyeceğini belirten İran Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsü Ramazan Şerif, İsrail’in en ufak bir hatasında yok edeceklerini söyledi.

İran İsrail'i açık açık tehdit etti: En küçük hatada yok ederiz
Yıllardan beri sürenİsrail ile İran arasındanki gerginlik son açıklamalarda iyice alevleniyor. İran Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsü Ramazan Şerif, İran’ın Gazvin kentinde katıldığı bir programda ülkedeki gösteriler ve İran’a yönelik askeri tehditler hakkında konuştu. Şerif, Mahsa Amini’nin ölümü sonrası başlayan gösterileri “düşmanın ayaklanması” olarak adlandırdı.

“İRAN’I YOK ETMEYİ HEDEFLEDİLER”

Şerif, “Komala, Halkın Münafıkları, Ceyşul Adl ve diğer terör örgütleri ülkede kargaşa ve kaos çıkartmaya çalıştılar. İran’ın 44 yıllık sermayesini yok etmeyi ve ülkeyi bölmeyi hedeflediler. Diğer yandan Batılı ülkeler ayaklanmalara destek veriyorlar. Almanya Başbakanı İranlı tanınmış bir futbolcu ile görüşerek sözde İran’ı özgürleştireceğini sanıyor. Yine Fransa Cumhurbaşkanı İranlı bir gazeteci ile bir araya gelerek ülkeye özgürlük getireceğini hayal ediyor. İşte düşmanlarımız bu kadar acizler” ifadelerini kullandı.

İran’ın Ortadoğu’da ABD ve İsrail ile karşı karşıya olduğunu ve bu ülkeler ile mücadele ettiğini vurgulayan Şerif, İran’ın askeri kapasitesinin geliştiğini ve bunun ABD için bir tehdit anlamına geldiğini söyledi. Şerif, İran’a yönelik askeri bir müdahaleye hiçbir ülkenin cesaret edemeyeceğini belirterek, “En ufak bir hatada işgalci siyonist İsrail rejimini yok ederiz” dedi.

“DÜŞMANLARIMIZDAN HER ANLAMDA ÜSTÜN DURUMDAYIZ”

Şerif, “Bugün düşmanımız iyi bir durumda değil ve biz her anlamda onlardan üstün durumdayız. Bu sahaya da yansıyan bir gerçeklik ve bu nedenle bölgesel ilerleyişimizi sonlandırmamız için bize yalvarıyorlar. Örneğin, biz Rusya’ya insansız hava aracı vermedik ancak onlar ısrarla Rusya’ya bu silahları verdiğimizi ve savaşın seyrini değiştirdiğimizi söylüyorlar. Daha düne kadar İslam Cumhuriyetini bilim ve teknolojiden uzak bir ülke olarak görüyorlardı. Şimdi Rusya’ya İHA ve nokta atışlı füzeler vermemiz gerektiğini söylüyorlar” şeklinde konuştu.