İran'da Kasım Süleymani'nin mezarı yakınlarında iki patlama meydana geldi. En az 20 ÖlüKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Şubat 2024 - 00:40

İran’da Kasım Süleymani’nin mezarı yakınlarında iki patlama meydana geldi. En az 20 Ölü

İran’da Kasım Süleymani’nin mezarı yakınlarında iki patlama meydana geldi. En az 20 Ölü
Son Güncelleme :

03 Ocak 2024 - 15:32

İran’da Kasım Süleymani’nin mezarı yakınlarında peş peşe patlamalar: En az 20 ölü

İran’da Kasım Süleymani’nin mezarı yakınlarında iki patlama meydana geldi. Patlamalar sırasında, Süleymani için anma töreni düzenleniyordu. En az 20 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

İran'da Kasım Süleymani'nin mezarı yakınlarında peş peşe patlamalar: En az 20 ölü

DUVAR – Suikastının üçüncü yıldönümünde, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin mezarı yakınlarında iki patlama meydana geldi. Patlamalar sırasında, Süleymani için bir anma töreni düzenleniyordu.

İran devlet televizyonu, ülkenin güneydoğusundaki Kerman kentinde düzenlenen tören sırasında peş peşe iki patlamanın meydana geldiğini duyurdu. Çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Süleymani, 3 Ocak 2020’de ABD’nin düzenlediği saldırı ile öldürülmüştü. 3 Ocak 2020’de yaşanan ve dünya gündemini sarsan olayda ABD, Bağdat Havalimanı’nda insansız hava araçlarıyla düzenlediği saldırıyla Süleymani’yi öldürmüştü. General’in yanı sıra 5 İranlı ve 5 Iraklı daha hayatını kaybetmişti.

(DIŞ HABERLER)

Ayrıntılar geliyor…